Peugeot 2008 - kura znosząca złote jajka

Nowy crossover Peugeota dopiero co wszedł do sprzedaży, a już wiadomo, że będzie sprzedawał się jak ciepłe bułeczki. Chętnych jest tylu, że postanowiono dwukrotnie zwiększyć jego produkcję

Początkowo we francuskich zakładach w Mulhouse miało powstawać pięć tysięcy 2008-ek miesięcznie. W rozmowie z Automotive News Europe prezes francuskiej marki - Maxime Picat - zdradził, że firma była zmuszona tę liczbę podwoić. A wszystko przez ogromny popyt na miejskiego crossovera.

Mamy ponad 16 tysięcy zamówień, pochodzących głównie z rynków, na których model 2008 nie był nawet prezentowany - powiedział Picat

Pierwsze oficjalne zdjęcia Peugeota 308

To naprawdę świetny wynik. Szczególnie, że już dziś segment miejskich crossoverów jest mocno nasycony. Peugeot się spóźnił, ale trafił na dobrą falę. Analitycy z IHS Automotive przewidują, że do 2015 roku sprzedaż małych crossoverów osiągnie pułap 500 tys. aut rocznie (w ubiegłym roku było to nieco ponad 150 tys. samochodów).

W walce o klienta Peugeot 2008 będzie rywalizował m.in. z Nissanem Jukiem (obecnie lider segmentu), Oplem Mokką (i bliźniaczym Chevroletem Traxem) oraz inną francuską nowością w segmencie miejskich crossoverów - Renault Capturem.

Miejskiego crossovera Peugeota można już zamawiać w polskich salonach. Szczegółowy cennik, listę wyposażenia standardowego oraz informacje dotyczące dostępnych wersji silnikowych znajdziecie w Peugeot 2008 od 54 500 zł.

Lider małych crossoverów kosztuje w Polsce...

Więcej o:
Komentarze (28)
Peugeot 2008 - kura znosząca złote jajka
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • szakez

  Oceniono 69 razy 17

  A gdzie 1.9TDI?

  Jaja se robita z tym francuzem.

  Jakby mnie we wsi w czymś takim zobaczyli to nie miałbym kolegów.

  Dobrze, że mnie nie stać - a nawet jeśli to wolałbym kupić sobie nową kopaczkę do kartofli niż to to.

 • nylon1

  Oceniono 39 razy 11

  Żeby to jakoś wyglądało i się przemieszczało trzeba zostawić ...... uwaga..... 80.000 PLN
  Jakiś chory żart...

 • mich64

  Oceniono 30 razy 10

  Jak słyszę crossover to mi się nóż w kieszeni otwiera. Modne autka dla hipsterów jak brodacz w mokce z reklamy opla. Fuj. Z kolei renault waży ponad tonę a silniki ma jak od kosiarki 900 cm z tuuuurbiną. Moda to jednak cuda czyni.

 • szaryob-ywatel

  Oceniono 58 razy 8

  Te śmieszne małe krosołwery to geniusz marketingowy. Wciskanie klientom auta klasy B trochę wyżej zawieszonego i z wyposażeniem auta klasy B w cenie kompakta. Hłe hłe, ludzie kto to kupuje? Jak patrze na te ceny to śmiech mnie ogarnia. Kto chce mieć gorzej wyposażone i wykończone (bo jednak mniejsze auta są z reguły wykończone gorszymi materiałami) auto za taką samą cenę?! Ale jednak jelenie sie gromadzą.

 • mikoli1

  Oceniono 27 razy 7

  A Polaczki znowu się brandzlują nad newsem o kolejnym samochodzie :-) Poużywajcie sobie, poużywajcie, a potem wracać do roboty i składać na 10-letniego passata w tedeiku po dziadku z Wehrmachtu z oryginalnym przebiegiem 150 tys. km. Buahahhaa! :D

 • niviuk

  Oceniono 24 razy 4

  Z pewnością nie jest to auto dla heteroseksualnego mężczyzny.

 • iwodevil

  Oceniono 2 razy 2

  Wystarczyło zrezygnować z idotycznego wyglądu Peugeotów w stylu 407, 307 z tym idiotycznym grillem itp żeby auto zaczęło się podobać.

 • dominikwozniak

  Oceniono 16 razy -6

  Peugeot ładnie wygląda ale jeździć tym się nie da - mam znajomych co mają 6 letniego Peugeot 206SW i więcej jeżdżą do pracy autobusem (ostatnio kupił bilet miesięczny komunikacji miejskiej) niż tym autem - co chwilę mają jakieś problemy z tym autem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX