Nissan "Duster" Terrano

Nissan pokazał oficjalnie pierwszy szkic nowego modelu o dobrze znanej nazwie Terrano. Bazą będzie Dacia Duster

Dacia Duster okazała się tak udanym modelem, że jest oferowana nawet tam, gdzie nikt o Dacii nigdy nie słyszał. Na wybranych rynkach sprzedawana jest pod marką Renault (np. w Brazylii). Ale nie tylko francuska firma-matka będzie korzystać z zainteresowania tym modelem. Także japoński partner Nissan chce na niej zarobić.

Przepis jest banalnie prosty. Wziąć Dustera, ubrać w nowe poszycie nadwozie i nadać dobrze kojarzoną nazwę. Padło na Terrano, którego dwie generacje w latach 1985-2006 zaskarbiły sobie rzesze fanów.

Nissan Terrano trzeciej generacji zostanie zaprezentowany jeszcze w tym roku. Jego produkcja będzie się odbywać w fabryce Oragadam w mieście Chennai, w Indiach. Na tym informacje się kończą. Nie wiadomo zatem, czy Terrano będzie produktem globalnym, czy jedynie lokalnym.

Włączenie Nissana Terrano do oferty w Europie jest raczej wątpliwe. Nissan oferuje w tej klasie Qashqaia i wątpliwe, by chciał robić mu konkurencję.

Ile kosztuje nowy Nissan - sprawdź

Więcej o:
Komentarze (3)
Nissan "Duster" Terrano
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • fragles102

  Oceniono 8 razy 2

  lewandowski dacia duster jest zrobiona na NISSANIE X-TRAILU wiec TERRANO nie może być zbudowane na daci
  siegnij do korzeni a wszystko wyjdzie
  ci nowoczesni dziennikarze to by tylko zmieniali historie jak by była ich własnoscia hehe

 • 4slash

  Oceniono 3 razy -1

  Duster to jak to składanka sprawdzonych podzespołów, oprócz silnika z Renault sięgnięto po zawieszenie tylne z Nissana Murano, napęd z X-Traila, płytę podłogową z Logana - nowe Terrano byłoby zbudowane na Daci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX