Spiegel: diesle Volkswagena bezpieczne dla idiotów

Volkswagen chce uniemożliwić wlanie benzyny do samochodów z silnikami Diesla w USA. W związku z tym oferuje przeróbki zbiorników swoich samochodów. "Spiegel Online" wykorzystuje sytuację, by dogryźć Amerykanom i pisze: VW czyni modele diesla bezpieczne dla idiotów
25.06.2003 OLSZTYN UL BALTYCKA STACJA BEZNYNOWA PALIW ORLEN KONTROLA JAKOSCI PALIWA PALIWO TEST BEZNZYNA PRACOWNIK STACJI KONTROLI POBIERA PROBKA PALIWO DO BADAN FOT KRZYSZTOF SKLODOWSKI / AGENCJA GAZETA
Ceny paliw a zarobki w UE. Jak wypada Polska na tle innych krajów?

Amerykanie nie cieszą się zbyt pochlebną opinią u naszych zachodnich sąsiadów. Keczapy, jak są tam pieszczotliwie nazywani, słyną w Niemczech z - delikatnie mówiąc - niezbyt wysokiego IQ. Według "Spiegel Online" świadczy też o tym nowa usługa Volkswagena, która obejmuje przerobienie wlewu paliwa w jego wysokoprężnych autach w taki sposób, by niemożliwe było uzupełnienie zbiornika benzyną. Największy w Europie producent samochodów chce zabezpieczyć w ten sposób 200 tys. samochodów z lat 2009-2012. Wszystko na własny koszt.

Samochody z wysokoprężnymi jednostkami stanowią w Stanach Zjednoczonych zaledwie 3 proc. całego rynku. Mimo to, częstym zjawiskiem jest omyłkowe napełnianie ich baków benzyną. Jak częstym? Tego nie wiemy, ale skoro Volkswagen zdecydował się na tak szeroko zakrojoną akcję, to zapewne problem nie jest mały. Nie jest on jednak wyłącznie domeną Amerykanów.

Ile kosztują nowe Volkswageny? Oto ceny wszystkich modeli

W Niemczech połowę samochodów jeżdżących po drogach stanowią auta z silnikami Diesla. Nie są więc one niczym niezwykłym - Niemcy nie mają wpojone, że każda wizyta na stacji kończy się zatankowaniem benzyny. Mimo to, w ostatnim roku ADAC odnotował 20 tys. przypadków, w których to właśnie to paliwo wypełniło zbiorniki samochodów z dieslem pod maską. Może Volkswagen powinien rozważyć wprowadzenie podobnej akcji na rodzimym rynku?

Źródło: "Rz"

Więcej o:
Komentarze (7)
Spiegel: diesle Volkswagena bezpieczne dla idiotów
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • liczbynieklamia

  Oceniono 11 razy 5

  Idiotami to są co najwyżej "dziennikarze" ze Spiegela. Każdemu może zdarzyć się pomyłka, bo jesteśmy tylko ludźmi. Często jeżdżę różnymi samochodami i choć nigdy nie zdarzyło mi się nalać złego paliwa, to nie raz chwytałem z przyzwyczajenia za niewłaściwy pistolet. Jeśli ktoś dziesiątki lat tankował benzynę, to o pomyłkę naprawdę nietrudno. Moim zdaniem żenadą jest to, że koncerny samochodowe dotąd jeszcze nie potrafiły sobie poradzić z zabezpieczeniem wlewów samochodów z silnikami diesla, tym bardziej, że z wlewami paliwa do samochodów benzynowych się udało.

 • kamito

  0

  Dobry tytuł widac że VW przejmuje sie wszystkimi, i tak trzymac

 • eurotaxt

  Oceniono 1 raz -1

  Volkswagen rośnie w USA. W 2009 roku łączna roczna sprzedaż VW wynosiła tylko ok. 300 tys sztuk (głównie Jetta) w 2012 roku sprzedali już prawie 1 mln aut. Obecnie VW buduje kolejną fabrykę i do 2015 roku chce sprzedawać tam już 2 mln aut. Duża część sprzedaży to diesle więc takie zabezpieczenie to konieczność.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX