Złote Mini na Life Ball

Na tegorocznym Life Ball, swoją interpretację Mini przedstawił projektant mody, Roberto Cavalli
Mini Cooper S Coupe - test | Za kierownicąMini Cooper S Coupe - test

Złoty samochód, i nie dotyczy to fabrycznych lakierów, zazwyczaj oznacza, że jego właściciel ma dużo pieniędzy. Oznacza również, że ma je od niedawna i jeszcze nie nauczył się ich wydawać. Ale to Mini jest wyjątkiem. Złote akcenty nie rażą kiczem.

Autorem złotej kreacji jest Roberto Cavalli, włoski projektant, który karierę rozpoczął na początku lat 70. Z motoryzacją nie miał dotąd wiele wspólnego. Na szczęście nie zaszkodziło to projektowi.

Nadwozie jest ciemnobrązowe, wpadające w czerń w zależności od oświetlenia. Kolorem uzupełniającym, w przypadku Mini oznaczającym dach, lusterka boczne i koła, jest złoto. Ale złoto matowe i nieco postarzone, dzięki czemu autor uniknął wrażenia kiczu. Aby nie było wątpliwości, kto odpowiada za kreację, na drzwiach znalazło się nazwisko projektanta, a na szklanym dachu pojawiło się jego firmowe logo.

Wnętrze wykończono czarną, pikowaną skórą i tak jak nadwozie, uzupełniono ciemnozłotymi akcentami. Najbardziej w oczy rzucają się zagłówki, każdy opatrzony wielkim, złotym logo.,

>> Poznaj ceny nowych Mini <<

Mini zostało sprzedane na aukcji Life Ball (na którą specjalnie powstało) w miniony weekend, a pieniądze ze sprzedaży zostaną przekazane na walkę z AIDS.

Więcej o: