Concours d´Elegance w Villa d´Este 2013 | BMW Pininfarina Lusso Coupé

BMW zostało wierne Concours d´Elegance w Villa d´Este i zaprezentowało spektakularny model studyjny Gran Lusso Coupé zbudowany wspólnie z Pininfariną. To pierwsza kooperacja Włochów i Niemców
Concorso d'Eleganza - Villa d'Este 2012 - Święto piękna Concorso d'Eleganza - Villa d'Este 2012 - Święto piękna

BMW Pininfarina Gran Lusso Coupé (Lusso w tłumaczeniu oznacza luksus, nadmiar) ma połączyć stylizację BMW z typową lekkością Pininfariny. Przed rokiem Bawarczycy zaprezentowali w Villa d´Este Z4 Coupe, które powstało we współpracy z Zagato. Ale wróćmy do najnowszego projektu. Długi rozstaw osi, długa maska silnika, słynny Hofmeisterknick, krótkie zwisy, płynna linia coupe i silnik V12 - dawno nie było tak pięknego wozu made in BMW. Nowa generacja serii 7 zaplanowana jest na 2015 rok, więc może jest szansa przejęcia kilku stylistycznych elementów z konceptu  Pininfariny?

Wnętrze łączy elegancję i luksus. Deska rozdzielcza nie jest tak innowacyjna jak stylistyka karoserii. Bardziej widać tu elementy i kształty wykorzystane w obecnej generacji serii 7. Do wykończenia użyto najlepszych materiałów. Drewniane wstawki pochodzą z jednego kawałka i wyjątkowego gatunku drewna. To soplica kauri, która występuje tylko i wyłącznie na Wyspie Północnej w Nowej Zelandii. Seria 7 szczególnie tak wyglądająca w wersji coupe jak najbardziej miała by sens. Byłby to znakomity konkurent dla Mercedesa CL. Szansa na to jest jednak niewielka. Jeszcze żaden z modeli pokazanych na Concours d´Elegance nie wszedł do produkcji seryjnej. Najwyższy czas to zmienić!

Najpiękniejsze używane coupe

Więcej o:
Komentarze (14)
Concours d´Elegance w Villa d´Este 2013 | BMW Pininfarina Lusso Coupé
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • koichiro2020

  Oceniono 35 razy 23

  Piękny. Gdyby BMW zakupiło Pininfarinę, w efekcie powstałyby samochody idealne.

 • amrik

  Oceniono 21 razy 17

  Nic nowego, wiadomo ze Wlosi maja najlepszy design.

 • dobrywujek

  Oceniono 22 razy 8

  Z tylu i z boku rzeczywiscie poezja. Ten przod jakby totalnie ospaly, z drapieznika zmienil sie w leniwca. Jestem na nie i zapelniam swinke co meisiac czekaja na premiere 4 :) PS. po raz kolejny sryldylion sjaldow, wiec jesli ktos , jak ja dawnos tracil cieprliwosc do pismakow Gazety traktujacych czytelnika jak idiote polecam sciagnac wtyczke do Google Chrome i wszyscy wystawiamy srodkowego paluszka. Pozdrawiam :)

 • pluuto

  Oceniono 18 razy 8

  Z boku i tyłu jest MEGA, piękna linia, co do przodu to mam mieszane uczucia

 • gostek_gostek

  Oceniono 23 razy 7

  I to jest chyba właściwy kierunek stylistyczny. Ciekawe, że dopiero zatrudnienie włoskiej stajni dało taki efekt. Niemcy potrafią wiele rzeczy zrobić, ale ze stylistyką i wyczuciem smaku zawsze są trochę na bakier.

 • rav1286

  Oceniono 14 razy 4

  piękny tylko powiększcie reflektory z przodu bo wygląda jakby wracał z trzeciej zmiany

 • bdb22

  Oceniono 14 razy 4

  Wygląda jak Maserati na sterydach...

 • lech2011

  Oceniono 5 razy 3

  wzorzec elegancji

 • gzesiolek

  Oceniono 1 raz -1

  To ja jakis dziwny jestem...
  Tyl super... z boku juz mniej... troche w proporcji za krotka maska a za dluga "skocznia" z tylu...
  ale przod to tak jakby do pyska rekina wlozyc zeby wieloryba... cos jest nie tak...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX