Następca Citroena C3 będzie wzorowany na Cactusie

Pierwsze auto z nowej, budżetowej rodziny Citroena zastąpi model C3 i będzie nawiązywało do prototypu pokazanego w 2007 roku

Pierwszy SUV z linii DS

W marcu pisaliśmy o planowanych zmianach w polityce firm spod szyldu PSA. Philippe Varin (szef PSA) doszedł do wniosku, że obie marki są zbyt blisko siebie. W przyszłości Peugeot ma być pozycjonowany wyżej, ma być bardziej premium, a oferta Citroena zostanie rozbita na dwie linie modelowe. Rodzina DS pozostanie bardziej luksusowa, zaś dotychczasowe podstawowe modele linii C mają być przesunięte nieco niżej, co będzie przekładać się na niższą cenę.

W jednym z ostatnich wywiadów, szef Citroena Frederic Banzet rzucił nieco więcej światła na pierwszy model z nowej, budżetowej rodziny francuskiej marki. Auto najprawdopodobniej zastąpi model C3. Banzet zdradził również, że przy jego projektowaniu styliści wzorowali się na prototypie Cactus, zaprezentowanym po raz pierwszy w 2007 roku. Gotowy samochód zadebiutuje mnie więcej za rok.

Wielkie promocje w Citroenie. Można zaoszczędzić nawet 16 tys. złotych

Modele z nowej linii C kierowane będą do klientów, którzy szukają funkcjonalnego, ale rozsądnie wycenionego auta. Obniżenie kosztów produkcji firma chce osiągnąć m.in. przez uproszczenie gamy dostępnych modeli oraz zmniejszenie liczby dostępnych wersji silnikowych.

Więcej o:
Komentarze (6)
Następca Citroena C3 będzie wzorowany na Cactusie
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • niewiemcowybrac

  Oceniono 4 razy 4

  prędzej mi kaktus na dłoni wyrośnie niż to wejdzie do produkcji :D

 • Gość: Podpisz się

  Oceniono 1 raz 1

  Błagam nieeeeeeee!!! Ctrójka jest taka fajna i kochana, nie udziwniajcie go!!!

 • wymagany_login

  Oceniono 5 razy 1

  Obniżenie kosztów - czyli bye bye hydropneumatyczne zawieszenie. A niech ich żaba kopnie!

 • gostek_gostek

  0

  Citroen ostatnio maksymalnie ugrzecznia swoje auta. Szaleńcem trzeba być aby mówić, że c3 będzie podobne do tego! Pewnie będzie to tani prosty i może nieco wyższy niż konkurenci przedstawiciel małych kompaktów. Citroen poza serią DS chyba na dobre porzucił stylistyczne szaleństwa

 • futon

  Oceniono 9 razy -5

  Samochody z naroślami.
  Pomyśleć, że Citroen robił kiedyś tak piękne samochody jak DS czy CX.
  Nowe Citroeny to masakra. Każdy nowy model brzydszy od poprzedniego.
  Zresztą Peugeot i Renault mają się podobnie.
  Na prostej drodze do bankructwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX