Samochód z LPG - próba ogniowa

Czy samochody z instalacją LPG są rzeczywiście bezpieczne? Co się stanie, gdy takie auto stanie w płomieniach? Portal gazeo.pl postanowił to sprawdzić i zorganizował efektowną próbę ogniową. Jaki był jej wynik?

Zbiornik LPG, wbrew wciąż dość powszechnie panującej opinii, nie jest wożoną w bagażniku bombą zegarową. Aby to udowodnić, gazeo.pl postanowiło przeprowadzić niezależny test, który niezbicie wykaże bezpieczeństwo użytkowania zarówno samego autogazu, jak i zbiorników do jego przechowywania.

Więcej o:
Komentarze (21)
Samochód z LPG - próba ogniowa
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • hiszpan25

  Oceniono 32 razy 26

  samochody spektakularnie wybuchaja TYLKO na Amerykanskich filmach... ale ludzie wierza ze jak tylko cokolwiek zacznie sie dymic czy pojawi sie pierwszy plomien to trzeba uciekac bo zaraz wybuchnie... ilu ludzi juz zginelo w samochodach bo gapie bojac sie ze zaraz wybuchnie jak na filmie nie udzielili pomocy?

 • pluuto

  Oceniono 19 razy 17

  Zbiorniki na PLG maja zawór bezpieczeństwa, który po podgrzaniu butli i wzroście ciśnienia upuści gaz i co najwyżej wyleje go paląc przy tym, ale nie wybuchnie. Pogromcy mitów już nie jedna butlę z gazem próbowali wysadzić i do tego potrzebowali pozbyć się wszystkich zabezpieczeń bo nie dało rady.

 • abszperwentyl

  Oceniono 11 razy 11

  bardzo pozyteczny i ciekawy filmik poczatkowo wygladalo na tania sensacyjke ale sprawnie i rzeczowo zostalo omowione i pokazane dzialanie zaworow bezpieczenstwa to mi wiele wyjasnilo

 • ignatz

  Oceniono 9 razy 5

  Destrukcja - lubię to :-)

 • wasataszpilka

  Oceniono 8 razy 4

  To tylko kolejny mocny argument do teorii którą powtarzam od lat - LPG jest paliwem dla ludzi inteligentnych. A do tego nastawionych ekologicznie. Cieszę się, że chociaż w tej kategorii Polacy przodują. Tak trzymać, a jak ktoś jest niedoinformowany, to jego strata!

 • lord_viadro

  Oceniono 10 razy 0

  Wuja Zenek ma B-3 w gazie i jezd to bardzo niezpieczny wolcwagen we wsi.. już 5 kuruf, 2 swiniuf i 2 sasiadow rozjechał, zwlasza jak wujo sam jest na gazie to cala wies sie w chałupach zamyka !!

 • misiaczek1281

  Oceniono 4 razy -2

  "Praca zaworu bezpieczeństwa podsycała płomienie do dziewiątej minuty"

  Podsycała? :) dziękuję...nie przerobię mojej benzynówki na LPG !

 • 4slash

  Oceniono 11 razy -3

  Na gazie jeżdżą ci, którzy dużo jeżdżą. Przy twoich przebiegach rocznych rzędu 4000 - 6000 km zastanowił bym się nad rezygnacja z samochodu - ja więcej przejeżdżam rocznie rowerem, a samochodem dodatkowo 50000-60000 km. Na takich jak Ty Misiaczku żerują ubezpieczalnie, auto wiecznie stoi, a ty płacisz ubezpieczenie i auto rocznie traci na wartości min. 10%. taniej by wyszło rowerem, komunikacja miejska i od czasu do czasu taksówką. Mam znajomych, których stać na dobre auto, ale mieszkają w centrum miasta i policzyli, że dobry rabat w taniej korporacji taxi wychodzi ich o niebo taniej, a jeżdżą więcej niż Ty.

 • misiaczek1281

  Oceniono 8 razy -6

  LPG to paliwo dla BIEDOTY co zarabia 1200 zł !!!!

  Buuuuuhahahaha ;-)Buuuuuhahahaha ;-)Buuuuuhahahaha ;-)Buuuuuhahahaha ;-)Buuuuuhahahaha ;-)Buuuuuhahahaha ;-)Buuuuuhahahaha ;-)Buuuuuhahahaha ;-)Buuuuuhahahaha ;-)Buuuuuhahahaha ;-)Buuuuuhahahaha ;-)Buuuuuhahahaha ;-)Buuuuuhahahaha ;-)Buuuuuhahahaha ;-)Buuuuuhahahaha ;-)Buuuuuhahahaha ;-)Buuuuuhahahaha ;-)Buuuuuhahahaha ;-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX