Nowy Unimog - prawie jak Chuck Norris

Od ponad 60 lat Unimog dociera tam gdzie nie dojedzie żaden inny samochód. Teraz Mercedes prezentuje nowy model

Pierwszy Universal-Motor-Gerät (pojazd uniwersalny) powstał w 1945 roku. Skonstruował go niejaki Albert Friedrich, 42 letni inżynier pracujący dla firmy Daimler Benz. Dosyć szybko okazało się, że tego typu pojazd przydatny jest w wielu dziedzinach, poczynając od wojska, poprzez rolnictwo aż do służb specjalistycznych. To jedno z tych nielicznych aut, którym nic nie straszne. Unimog to taki motoryzacyjny Chuck Norris - przejedzie wszędzie i poradzi sobie niemal w każdej sytuacji.

Mercedes CLA 200Test | Mercedes CLA 200

Nowy model odróżnia się nowocześniejszą stylizacją kabiny. O opływowych kształtach nie może tutaj być mowy, jednak teraz Unimog prezentuje się zdecydowanie mniej kwadratowo  od swojego poprzednika. Modele z krótką kabiną mają zwiększony o 20 cm rozstaw osi. Wiele poprawiono od strony technicznej. Wzmocniono ogrzewanie i chłodzenie, zabudowano regulowaną we wszystkich możliwych płaszczyznach kolumnę kierownicy, którą można wg. potrzeb przesuwać z lewej na prawą stronę kabiny! Z przodu zamontowana jest kamera, która ma ułatwić podpinanie różnego rodzaju urządzeń. Te dają się sterować przez specjalny dżojstik zabudowany w kabinie. Opcjonalnie można zamontować system, który pozwala na regulowanie z miejsca kierowcy ciśnienia w oponach.

Silniki mają moc od 156 KM do 299 KM. Skrzynia posiada osiem biegów do jazdy w przód i sześć biegów do jazdy w tył. Opcjonalnie można zamontować dodatkowe przełożenia, które optymalizują jazdę przy prędkościach w zakresie od 2,5 km/h do 35 km/h. Ceny nowego Unimoga jeszcze nie podano, jednak już teraz wiadomo, że klienci będą mogli wybierać spośród 10 000 wariantów i kombinacji.

Więcej o:
Komentarze (5)
Nowy Unimog - prawie jak Chuck Norris
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • blue911

  Oceniono 3 razy 3

  Biorem !!! Hahha. To istne cudo.

 • fakej

  Oceniono 12 razy 0

  10 000 kombinacji:
  pakiet dla palących (lub nie)
  10 kolorów lakieru
  2 rodzaje tapicerki
  elektrycznie otwierane szyby (lub nie)
  dywaniki (lub ich brak)
  nawigacja (albo nie)
  stylizacja recaro
  kamera cofania (lub jej brak)
  park assist
  klima auto/manual
  przyciemniane szyby

 • co-rel

  Oceniono 7 razy -7

  Po jakiego grzyba 6(!) przełożeń wstecznych?? Zrozumiałbym nawet 3, ale 6?? Przecież nikt nie będzie tym jeździł do tyłu 70 km/h!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX