Rekordowy poznański Motor Show

Poznańskie targi motoryzacyjne Motor Show odrodziły się na dobre! To największe impreza tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej. W tym roku odwiedziło je 86 000 miłośników motoryzacji

Hostessy z salonu Motor Show Poznań 2013Hostessy z salonu Motor Show

Można śmiało stwierdzić, że było naprawdę dobrze. Kto przyjechał do Poznania na targi, nie poczuł się rozczarowany. Były duże stoiska importerów samochodowych, luksusowe i sportowe samochody, ciekawe motocykle, kampery i... szybowce. Targi relacjonowane były przez ogólnopolskie telewizje: TVN, TVN 24, TVN Turbo, TVN CNBC, TVP 1, TVP 2, TVP Info, Polsat, Polsat News, Polsat Biznes. Akredytowało się aż 750 dziennikarzy!

Co było ciekawego? Jako moto.pl postaraliśmy się o pierwszą oficjalną wizytę w Polsce firmy Wiesmann. Poza tym na naszym stoisku mogliście zobaczyć Ferrari California oraz jedyne na targach Lamborghini Gallardo ze stylizacją wnętrza Java Car Design, białego Rolls-Royce'a Phantoma i z okazji 50 lat modelu 911 dwa Porsche: jednego z 1963 roku oraz aktualny model.

Wrażenie robiło stoisko Ferrari, z niemal całą gamą modelową (brakowało tylko La Ferrari), polska premiera Jaguara F-Type, dwa modele Ghost z Rolls-Royce Motor Cars Service Warszawa. Imponowało również stoisko Mercedesa z premierowymi modelami nowej klasy E i nowego CLA oraz SLS w wersji Electric Drive. Chłopaki z Top Gear, poza profesjonalnym symulatorem zbudowanym na Porsche GT3, zaprezentowali dwa modele Maserati z czego GT odpalali równo co godzinę prezentując paradę dźwięków. Żeby nie byli jedyni, my odpalaliśmy nasze Porsche 911 Carrera 4S.

Nie licząc grupy VAG, o której za chwilę, największe stoisko należało do Forda. Jego wygląd i aranżacja w niczym nie odbiegały od tego, co możecie zobaczyć podczas salonu w Genewie czy Frankfurcie. Był jeszcze Fiat, Peugeot, Volvo, Toyota i Kia. Wracając do VAG - tak jak w zeszłym roku marki Volkswagen, Audi, Porsche i Skoda wystawiały się w odrębnej hali. Po raz pierwszy odbył się również salon Air Passion, na którym można było zobaczyć nie tylko śmigłowce i szybowce, ale także poznać ofertę wielu szkół, w tym także spadochronowych.

Za rok kolejna edycja targów Motor Show, które odbędą się w dniach 27-30 marca 2014.

Więcej o:
Komentarze (4)
Rekordowy poznański Motor Show
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Mentos

  Oceniono 1 raz 1

  O, tam w tle po lewej widzę auto Yanosika, bardzo fajne policjantki mieli ;)

 • Gość: RPWL

  Oceniono 3 razy 1

  Nie żebym się czepiał, ale powinno być "RekordoWY poznański Motor Show". W angielskim "show" ma rodzaj nijaki, ale tam wszystko co nie jest człowiekiem, zwierzęciem domowym, lokomotywą lub statkiem ma rodzaj nijaki. Po polsku to jest ten show.

  Cieszę się, że impreza udana :-)

 • Gość: veine

  Oceniono 3 razy -3

  Słabe te targi były. Pojechałem pełen nadziei i się rozczarowałem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX