Salon Genewa 2013 | Citroen C3 po faceliftingu

Do Genewy Citroen przywiezie odświeżoną wersje modelu C3. Producent udostępnił właśnie obszerną galerię hatchbacka po faceliftingu

Tak może wyglądać następca C4 Picasso

>>> Używane C3 kupisz już za... <<<

Jak to zwykle bywa w przypadku faceliftingów, odświeżone auto otrzymało przeprojektowane zderzaki, nowe reflektory oraz subtelnie zmienione tylne lampy. Styliści przygotowali też dla C3-ki stylowe paski LED-owych świateł do jazdy dziennej, szeroki wachlarz aluminiowych obręczy kół oraz nowy kolor nadwozia - niebieski Ink Blue. Co zmieniło się w kabinie? Producent obiecuje, że klienci będą mieli do wyboru więcej wzorów tapicerek, a ogólna jakość tworzyw będzie lepsza, niż w obecnie sprzedawanym modelu.

W gamie silników pojawią się dwie trzycylindrowe, benzynowe jednostki, znane z Peugeota 208. Mają one pojemność 1,0 i 1,2 litra, rozwijają odpowiednio moc 68 i 82 koni mechanicznych i mogą pochwalić się średnim zużyciem paliwa na poziomie 4,3-4,6 l/100 km. Mocniejsza jednostka potrafi rozpędzić auto do "setki" w czasie 12,3 sekundy i pozwala osiągnąć prędkość maksymalną równą 174 km/h.

Więcej o: