Tagaz Aquila

Samochód sportowy dla mas? Czemu nie, rosyjska firma TagAZ rozpoczęła właśnie produkcję czterodrzwiowego modelu Aquila

Jest czerwony jak radziecki sztandar, ale to nie samochód dla ludu pracującego Związku Radzieckiego. Tagaz Aquila to sportowy samochód za rozsądną cenę, porównywalną z nową Ładą. Kierowany jest do młodych Rosjan. Szkoda, że niewielu z nich będzie mogło sobie na niego pozwolić.

Klinowaty kształt i ostre krawędzie przywodzą na myśl stylistykę z lat 70., a z bardziej współczesnych samochodów najbliżej Aquili do... Mazdy 323F? Fakt, że trudno w motoryzacyjnym świecie znaleźć coś podobnego. Ale to może być największa zaleta tego samochodu.

Jednym z podstawowych założeń było zaproponowanie klientowi sportowo wyglądającego auta w rozsądnej cenie. Nie ma mowy zatem o potężnych silnikach i kosmicznych osiągach. Na początek w ofercie jest tylko jeden silnik 1.6 16V o mocy 107 KM, współpracujący z pięciobiegową skrzynią ręczną. Na pokładzie znajduje się ABS, klimatyzacja, dwie poduszki powietrzne, czy radio/CD. Cena to 415 tys. rubli, czyli ok. 43 200 zł. W Polsce za podobną cenę możemy kupić np. podstawową wersję Skody Rapid.

Jeśli Aquila poruszyła Wasze serce mamy smutną wiadomość. Eksport do Unii Europejskiej nie jest przewidziany. Spowodowane jest to koniecznością dostosowania konstrukcji do naszych przepisów z zakresu bezpieczeństwa i emisji spalin. Aquila przeszła co prawda testy zderzeniowe (w Rosji), ale silniki spełniające normę Euro5 są kosztowne. W Rosji obowiązuje nadal norma Euro3.

>>> Łada - niedrogie auto na początek <<<

Więcej o:
Komentarze (22)
Tagaz Aquila
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: swan

  Oceniono 34 razy 10

  ale to się w Rosji też nie sprzeda z racji dużego rozwarstwienia klientów... Tam albo się jest bogatym albo bardzo biednym więc albo ludzie nie kupią niczego co jest tańsze niż prosiak albo gryzą kamienie z głodu i nie planują wtedy kupna samochodu...

 • Gość: Cmok

  Oceniono 10 razy 8

  Ale jest a Polonez był.

 • Gość: h

  Oceniono 7 razy 7

  ". W Polsce za podobną cenę możemy kupić np. podstawową wersję Skody Rapid." wszędzie kryptoreklama tego auta... dlaczego nie podajecie innych aut w tej cenie tylko zawsze Szkoda????

 • Gość: lars

  Oceniono 11 razy 5

  pokrętła od dmuchawy z matiza :O

 • ulcus.rodens

  Oceniono 14 razy 4

  Co mi po wyglądzie? I tak siedzę w środku. Samochód ma się dobrze prowadzić, a z takim silnikiem będzie toto mieć kopa jak Aveo 1.4. Ale z własnych obserwacji własnych wiem, że i tak znajdą się na to chętni, bo dla niektórych wygląd to podstawa. Przykładem są stare BMW 316i z instalacją gazową, nalepkami M, wydechami jak lufa armaty i oponami jak walce albo Astry pierwszej generacji z rurą PCV nasadzoną na rurę wydechową i białymi lampami z tyłu.

 • Gość: scorpio

  Oceniono 3 razy 3

  W zasadzie fotele są ok...

 • Gość: Pandor

  Oceniono 2 razy 2

  Doczytałem jeszcze, że 2 litrowy silnik ma mieć 150 KM.

  Szkoda, że nie do kupienia w Polsce :-/

 • Gość: Pandor

  Oceniono 1 raz 1

  Samochód stworzony w celu ratowania upadającej fabryki Tegaz. W przyszłości ma być wersja 2 litrowa oraz 3-drzwiowa.

  Mi się podoba. Jeżeli nie jest za ciężki to przyspieszenie wyjdzie ok. 10s do 100km/h. D... nie urywa, ale 95% samochodów ma gorsze przyspieszenie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX