Jeep zaoferuje Wranglera CRD w USA

Jeep rozważa wprowadzenie do oferty silnika wysokoprężnego w modelu Wrangler na rodzimym rynku. Jak to pogodzić z maksymalnym obciążeniem fabryki?

Jeep niedawno ogłosił, że Grand Cherokee będzie oferowany w USA z silnikiem Diesla. Okazało się, że reakcja potencjalnych klientów jest pozytywna. To skłoniło kierownictwo, by poszerzyć gamę modeli o wysokoprężnego Wranglera. Mike Manley, CEO Jeepa powiedział w wypowiedzi dla The Detroit Free Press "Klienci Wranglera naprawdę chcą Diesla".

Wiadomo, że Grand Cherokee dostanie trzylitrowy silnik wysokoprężny konstrukcji Mercedesa (3.0 CRD), identyczny z tym oferowanym w Europie. U nas można wybierać pomiędzy wersjami 190 i 241 KM, obydwie łączone z pięciobiegowym automatem.

Póki co brak szczegółów dotyczących silnika dla Wranglera, ale jest wielce prawdopodobne, że Amerykanie dostaną dokładnie ten sam silnik, który jest oferowany w Europie (2.8 CRD). To czterocylindrowa jednostka konstrukcji VM Motori osiągająca 200 KM. Do wyboru jest skrzynia ręczna o sześciu przełożeniach lub pięciobiegowy automat.

Zastanawiające jest jak Jeep zamierza zaspokoić popyt na Wranglera. Okazuje się bowiem, że dilerzy już teraz narzekają na niewystarczającą ilość tych samochodów dostarczanych przez koncern. Od najgorszego roku 2009, kiedy Jeep sprzedał Ameryce Północnej (USA i Kanada) 89 315 Wranglerów, popyt na nie zwiększył się o ponad 70%. Wrangler jest produkowany tylko w jednej fabryce w stanie Ohio, która swoją maksymalną wydajność osiągnęła już przed rokiem. Póki co nie ma żadnych informacji na temat jej powiększenia, lub rozpoczęcia dodatkowej produkcji w innym zakładzie.

>>> Jeep Wrangler - prosty, lecz solidny samochód terenowy z drugiej ręki <<<

Więcej o:
Komentarze (6)
Jeep zaoferuje Wranglera CRD w USA
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Fan

  Oceniono 5 razy 5

  Jaki silnik mercedesa? Bzdura... Jeep od 2 lat ma właśną jednostke (VM motori) o pojemności 3 litrów

 • Gość: karol

  Oceniono 3 razy 3

  Juz nie ma silnika mercedesa. Jest włoski VM - od czsu kiedy pojawil sie nowy model.

 • Gość: b.

  Oceniono 1 raz 1

  Szroto.pl powtórzę to co inni już napisali :obecnie oferowany 3.0 CRD w nowym GC jest produkcji VM !!! i swoją drogą jest to naprawdę porządny motor!

 • Gość: Maniek

  Oceniono 2 razy 0

  Wszedzie te diesle pchają. Amerykanie jakby chcieli to by ich uzywali, a mają je w dupie.

  I to nie tylko dlatego ,że paliwo generalnie, i także przy ich średnich dochodach jest tanie. Nawet jeśli diesle są coraz oszczędniejsze, dynamiczne, dopracowane elektroniką .

  Nie są tak doskonałe jeśli chodzi i wykorzystanie mocy, dynamike. A tę oszczędność jak biedni polacy prześcigają się kto mniej pali mają głęboko w dupie i tak chyba zostanie :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX