Fiat 500 tylko w Tychach

Amerykanie będą jeździli polskimi Fiatami 500. Następna generacja auta, ma być produkowana wyłącznie w Tychach. Jest szansa na większą produkcję i nowe zamówienia

Fiat 500Fot. Autotrader

Używany Fiat 500?
Modne auto w dobrej cenie

Fiat 500, od debiutu w 2007 roku, produkowany jest w Tychach. Gdy włoski koncern kupił amerykańskiego Chryslera, a szefowie zdecydowali, że mała pięćsetka trafi na amerykański rynek, na miejsce produkcji wybrano Meksyk. Inwestycja pochłonęła 550 mln dolarów, a wycieczek do zakładu w Tychach, przed uruchomieniem linii produkcyjnej, nie było końca.

Według nieoficjalnych informacji Automotive News Europe, przyszła generacja auta, która ma się pojawić w 2015 roku, będzie produkowana wyłącznie w Tychach i to mimo różnic wynikających z homologacji. To zdaniem informatorów ANE, szansa na ograniczenie kosztów produkcji i wykorzystanie mocy, najlepszej pod względem jakości, fabryki Fiata.

Fiat na razie nie komentuje doniesień ANE. Także polski oddział Fiata milczy w tej sprawie.

Po przeniesieniu produkcji nowej Pandy z Tychów do Pomigliano d'Arco i zakończeniu produkcji Pandy Classic, możliwość wytwarzania modelu 500 to szansa na zwiększenie zatrudnienia w zakładzie oraz przetrwanie dla wielu poddostawców. Tym bardziej, że w podobnym czasie zakończy się w Tychach produkcja Forda Ka.

Więcej o:
Komentarze (11)
Fiat 500 tylko w Tychach
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • flying_croc

  Oceniono 10 razy 2

  Taki ruch niemal zabiłby i tak już nie najlepszą sprzedaż 500-tki w Stanach. Transport i cła tak wywindowałyby cenę że nikt by jej nie kupił. Uzasadnianie tego wyższą jakością może niekoniecznie się udać, bo Amerykanie pod tym względem nie są aż tak wymagający, żeby być skłonnym dopłacić x dolarów za lepiej pasujące plastiki.

 • Gość: xxx

  Oceniono 20 razy 0

  do 15 roku Tychy padną niestety.

 • Gość: Baqsior

  Oceniono 21 razy -5

  Tychy w mojej ocenie uratowała by tylko zmiana asortymentu wyrobów..... Nocniki, Naczynia do ubijania piany i tym podobne wyroby postawiły by ten zasłużony Zakład na nogi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX