Ram ProMaster - Ducato z V-szóstką pod maską

Kolejnym dzieckiem związku Fiata z Chryslerem jest dostawczy Dodge Ram ProMaster, który od Fiata Ducato różni się znaczkiem, zderzakiem i paletą silników

Fiat rozważa stworzenie konkurenta dla Dacii

Jaki Ram ProMaster jest, każdy widzi. Lekko zmodyfikowany Fiat Ducato nie jest i nigdy nie będzie autem, które jednoznacznie kojarzyć się będzie z Ameryką, ale wcale się o to nie stara. Najczęściej kupowany dostawczak w Polsce ma nadzieję na podbicie kraju Jankesów. Na amerykańską Polonię może liczyć i w europejskiej odmianie, ale o rdzenną klientelę (nie chodzi jedynie o Indian) powalczy nowymi silnikami, a szczególnie jednym z nich.

Chodzi oczywiście o wolnossące V6 Pentastar o pojemności 3.6 l. Benzyniak generuje 284 KM i maksymalny moment obrotowy o wartości 352 Nm. Amerykanie sprzęgli go oczywiście z automatyczną skrzynią biegów o sześciu przełożeniach.

Na tym skromna paleta silników się nie kończy. Do wyboru będzie jeszcze trzylitrowy, czterocylindrowy diesel o mocy 176 KM i maksymalnym momencie obrotowym o wartości okrągłych 400 Nm. W przypadku tego silnika samochód zostaje wyposażony w sześciobiegową skrzynię manualną.

>>> Ile trzeba wyłożyć na używanego Fiata? <<<

O ile wybór jednostek jest bardzo ograniczony, o tyle w przypadku wersji nadwoziowych, gama jest bardzo rozbudowana, i zawiera aż 13 opcji, różniących się od siebie długością całkowitą, rozstawem osi i wysokością.

Dodge Ram ProMaster nie będzie pierwszym zamerykanizowanym dostawczakiem z Europy. Po drogach USA jeżdżą już chociażby Dodge Sprintery, na Starym Kontynencie opatrzone gwiazdą na grillu.

Więcej o:
Komentarze (15)
Ram ProMaster - Ducato z V-szóstką pod maską
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • ignatz

  Oceniono 7 razy 7

  Przeczytałem "Duży Fiat" i spodziewałem się starego dobrego "kredensa" ujrzeć :-)

 • arvek9

  Oceniono 6 razy 4

  Aż się prosi aby Fiata DOBLO tam zacząć sprzedawać (jako pasażera i dostawczaka) z dieslem min 120KM oraz silnikiem benzynowym o większej mocy, ale tylko silnik wolnossący, trwały i w miare oszczędny...

 • bunkum

  Oceniono 18 razy 2

  "Najczęściej kupowany dostawczak w Polsce ma nadzieję na podbicie kraju Jankesów"

  Panie Kozlowski,
  Samo slowo Yank/Yankee jest obrazliwe w ustach kazdego kto nim nie jest. Kraj Jankesow bylby takze dodatkowo obrazliwy dla mieszkancow poludnia USA, ktorzy nigdy jankesami nie byli. Nie rozumiesz pan znaczena tych slow, wiec czemu ich uzywasz Tyczy to takze wszystkich innych wtracajacych bezsensownie rozne anyway i inne no comments

 • Gość: GIEZET

  0

  MYŚAŁEM ŻE O KREDENSA 125p CHODZŁO ;-) TYTUŁY TO ONI ZAWSZE DAJĄ TAKIE .....

 • Gość: asd(R)

  Oceniono 8 razy -2

  Wygląda zdecydowanie lepiej niż oryginał (przednia atrapa)

 • sselrats

  Oceniono 7 razy -3

  Takich dobrych dostawczakow jest malo w Stanach. Duzo nowych staroci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX