A8 samo zaparkuje - bez kierowcy

Kolejna generacja Audi A8 będzie wyposażona w system pozwalający autu samodzielnie zaparkować i wyręczyć kierowcę podczas jazdy w korku

System składa się z dwóch czujników radarowych, kamerze o szerokim kącie widzenia i ośmiu czujnikach ultradźwiękowych. Pozwalają one widzieć auto otoczenie i umożliwiają w pewnych sytuacjach przejęcie kontroli nad prowadzeniem samochodu.

Pierwszą funkcją systemu jest prowadzenie samochodu dużego natężenia ruchu. Działa to jak zaawansowany i rozbudowany adaptacyjny tempomat połączony z aktywnym systemem utrzymania pasa ruchu. Do prędkości 60 km/h samochód może sam przyspieszać, hamować, zatrzymywać się i ruszać cały czas poruszając się po swoim pasie ruchu.

Druga funkcja obejmuje samodzielne parkowanie. Kierowca np. dojeżdża do biura, a samochód sam odstawia się na parking. Wydanie komendy parkowania, jak i przywołanie samochodu następuje za pomocą aplikacji w telefonie.

System ten ma szansę na zastosowanie go już w kolejnej generacji Audi A8, która powinna zadebiutować na rynku w 2016 roku.

>>> Audi A8 - luksusowa limuzyna z drugiej ręki <<<

Więcej o:
Komentarze (5)
A8 samo zaparkuje - bez kierowcy
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: fragi102

  Oceniono 1 raz 1

  a to niemiecka checa
  Japończycy takie auta mają blisko 20 lat hehe

 • Gość: fakej

  Oceniono 1 raz 1

  Mimo wszystko chyba bym tej Anie Lien nie puknął.

 • Gość: adi

  0

  czyli nic innego tylko system TAP testowany w Passacie w ubiegłym roku, czyli tzw autopilot oraz Park Assist

 • Gość: smx

  0

  Wszystko fajnie tylko szybkość wyjeżdżania z parkingu ? Co w przypadku korka jeżeli nikt go nie wpuści , a jak spowoduje stłuczkę to kto płaci . Jak źle zaparkuje i założą mi blokadę na koło ?
  Nie daj boże jak zgubisz telefon to nie znajdziesz samochodu ,

 • Gość: HUN

  0

  Będzie można pierdząc w stołek przed kompem ukraść auto i przytaszczyć pod blok

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX