Salon Detroit 2013 | Honda Urban SUV Concept

Już jesienią Honda poinformowała, że przygotowuje miejskiego crossovera. Jednak dopiero na Salonie Samochodowym w Detroit zdecydowała się pokazać koncepcyjną odmianę modelu

Nowa Honda Accord

Urban SUV Concept - bo tak nazwano studyjną wersję nadchodzącego konkurenta Nissana Juke'a i Opla Mokki - zostanie oficjalnie zaprezentowana dzisiaj na targach w Detroit. Honda ma nadzieję na powtórzenie sukcesu crossovera Nissana, któremu konkurencja postanowiła przysporzyć trochę problemów. Na rynku pojawił się już Opel Mokka, a Renault pochwaliło się zdjęciami Captura. Crossover Hondy będzie kolejnym przedstawicielem tego segmentu aut.

Nie oznacza to wcale, że rynkowego debiutu seryjnej wersji Urban SUV Concept możemy się spodziewać już wkrótce. Honda zapowiedziała, że zostanie on oparty o najnowszą generację modelu Jazz, który do oferty wskoczy dopiero w przyszłym roku. Należy się zatem spodziewać, że japoński crossover zadebiutuje w roku 2015.

>>> Ile trzeba zapłacić za używany kompakt Hondy? <<<

Na razie nie wiadomo, co trafi pod maskę auta, ale spekuluje się, że lista silników będzie tożsama z tą, która będzie oferowana ze wspomnianym Jazzem. Na więcej informacji musimy poczekać do oficjalnej premiery Urban SUV Concept.

Więcej o: