Salon Detroit 2013 | Mercedes CLS 63 AMG

CLS 63 AMG będzie mocniejszy. Zamiast dotychczasowych 525 będzie dysponował 557 KM mocy. Pojawi się też opcjonalny napęd obu osi zwany 4Matic

Podczas salonu samochodowego w Detroit Mercedes pokaże odnowioną E klasę, która w swojej najmocniejszej wersji zwanej E 63 AMG została wzmocniona. Ten sam silnik znajdzie się wkrótce pod maską bardziej sportowego kuzyna, modelu CLS 63 AMG.

Silnik V8 o pojemności 5,5 litra dzięki dwóm turbosprężarkom osiąga teraz 557 KM mocy przy 5 500 obr/min i 720 Nm momentu obrotowego dostępnego w imponującym zakresie 1 750 - 5 250 obr/min. Dzięki tej potężnej jednostce sprint do setki zajmuje limuzynie 4,2 s a kombi (Shooting Brake) 4,3 s. Po zamówieniu napędu 4Matic wartości te skracają się do odpowiednio 3,7 i 3,8 s. Na tym nie koniec. Klienci będą mogli dokupić tzw. pakiet S w ramach którego AMG dorzuci jeszcze parę koni. Dokładnie 28, czyli CLS 63 AMG 4Matic z pakietem S dysponuje mocą 585 KM i momentem wynoszącym 800 Nm. Pakiet odejmuje od czasu rozpędzania po 0,1 s, czyli najszybsza limuzyna CLS zalicza go w 3,6 s a kombi w 3,7 s.

Wszystkie modele CLS 63 AMG są wyposażone standardowo w skrzynię biegów AMG SPEEDSHIFT MCT, zawieszenie AMG RIDE CONTROL z elektroniczną kontrolą tłumienia.

Rynkowa premiera nowego modelu CLS 63 AMG z napędem na tylną oś zaplanowana jest na kwiecień, a odmiany z napędem na obie osie, w tym z pakietem S - czerwiec 2013 roku.

>> Używany Mercedes E 63 AMG za mniej niż 100 tys. zł <<

Więcej o:
Komentarze (8)
Salon Detroit 2013 | Mercedes CLS 63 AMG
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • cbporady

  Oceniono 1 raz 1

    CB-radio - poradnik

  Sympatycy łączności przez CB radio i krótkofalówki PMR 446 z Sulejówka i okolic publikują informacje o sprzęcie, akcesoriach, porady.

  www.radioamator.elektroda.eu

 • Gość: Wypas

  Oceniono 4 razy -2

  Co biedaczki zwieracze pozaciskało na ten widok

 • Gość: wiki

  Oceniono 4 razy -2

  też chciałbym mieć takiego mercedesa ,ale i tak bym go nieopanował

 • Gość: gość

  Oceniono 11 razy -5

  Co by mercedesik nie robił i tak głównymi użytkownikami tych aut będą dresiarze, karki, głupie laski z sianem zamiast mózgu bo jedyne co się liczy to lans na furę solarę i trzy pasy na spodniach :D

  mercedes to zero dla zer, również wersja aj em gej , I Z CZYM DO AUDI

 • Gość: gość

  Oceniono 9 razy -5

  Cały ten szmelcsedes bęc to jedna wielka porażka , a co za tym idzie wszystko czego się dotknie , smart , maybach , mclaren , chrysler , team Brown F1 , ajemgej , itd. itd itd. Sami nic nie potrafią , to przejmują innych , a z jakim skutkiem to widać :D

  szmelcsedes bęc z technologią Ranult / Dacii i nowe fabryki w Chinach , Indiach ,Brazylii i Meksyku : to się łyse karki , wsioki ,buraki ,dresy , ciotki itp. czyli typowi fani inabywcy tego pospolitego parcha mercedesika załamią hahahaha

 • Gość: gość

  Oceniono 9 razy -5

  Z przodu gwiazda to jest jazda TAK , BURAKOWOZEM PO WSI !!! Z gowna bata nie ukręcisz , to nadal tylko bucowaty szmelcsedes dla cioty w dresach , łysego karka i blondynki , co zbiera baty od AUDI !!

 • Gość: gość

  Oceniono 10 razy -6

  To ten syf co rdzewieje , z technologia wyżebraną od Dacii ? hahaha

  Pasztet dla bezmózgów z małym mackiem jak każdy mercedesik

 • Gość: gość

  Oceniono 10 razy -6

  To nadal tylko mercedes , masowo tłuczony pospolity parch , jest tyle lepszych marek z prawdziwą klasą , a nie tylko w nazwie .

  mercedeWSIOWY parch hehehehe

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX