Salon Detroit 2013 | Volkswagen Passat na sportowo

Podczas salonu samochodowego w Detroit Volkswagen pokaże podkręconą odmianę nowego Passata

Volkswagen Passat R-Line

Chociaż auto zostało ochrzczone mianem "Performance Concept", z modelami studyjnymi z prawdziwego zdarzenia niewiele ma wspólnego. Na pierwszy rzut oka, trudno w ogóle zauważyć, że nie jest to fabryczny egzemplarz.

>> Wypasiony Passat z mocnym dieslem <<

Dopiero gdy dobrze się przyjrzymy, naszą uwagę może zwrócić obniżone zawieszenie, duże obręcze kół (19-calowe) oraz dwie końcówki wydechu umieszczone po obu stronach tylnego dyfuzora. Volkswagen chwali się też, że kabina niemieckiego średniaka została przybrana akcentami z materiału przypominającego włókno węglowe, fotele pokryte są skórą w dwóch kontrastujących kolorach, a podsufitka oraz słupki wykończono czarnym materiałem.

Po sportowym (czy w tym przypadku - usportowionym) prototypie spodziewamy się przede wszystkim mocnego silnika. Co napędza Passata Performance Concept? Inżynierowie przygotowali dla niego 250-konny wariant turbodoładowanego, benzynowego 1.8 (EA888). Czterocylindrowa jednostka współpracuje z sześciostopniową skrzynia automatyczną. Nie znamy osiągów auta, ale wygląda na to, że - podobnie jak w przypadku oszczędnych modyfikacji zewnętrznych - będą one budziły umiarkowane emocje.

Passat cieszy się w Stanach Zjednoczonych bardzo dużym zainteresowaniem. Można więc z dużym prawdopodobieństwem powiedzieć, że producent nie będzie długo zwlekał z wprowadzeniem usportowionego wariantu do lokalnych salonów.

Więcej o:
Komentarze (9)
Salon Detroit 2013 | Volkswagen Passat na sportowo
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • cbporady

  Oceniono 1 raz 1

   Poradnik CB radio

  www.radioamator.elektroda.eu

 • Gość: adi

  0

  Na pierwszy rzut oka wygląda jakby miał zamontowany pakiet R line, ale do tego jeszcze dochodzi większa moc

 • Gość: JCV

  Oceniono 3 razy -1

  Musi być wersja dla sołtysa.

 • Gość: 1mississauga

  Oceniono 7 razy -1

  Jesli chodzi o rynek amerykanski co kupia a czego nie ,decyduja klienci a nie opinia redaktora(((((( (Passat cieszy się w Stanach Zjednoczonych bardzo dużym zainteresowaniem. Można więc z dużym prawdopodobieństwem powiedzieć, że producent nie będzie długo zwlekał z wprowadzeniem usportowionego wariantu do lokalnych salonów.))))))) Moze w Polsce ktos kogos zmusza do wyboru ,ale ten wariant nie istnieje za oceanem.Sorry panie Bartku nawet jesli bylby to VW.

 • blue911

  Oceniono 4 razy -2

  Bedzie kolejny hit.

 • Gość: cvwel wagon

  Oceniono 6 razy -2

  Pastuch, wersja do zaganiania Bydła

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX