Wydaj polecenie smartfonem, a Audi samo wyjedzie z garażu

Audi prezentuje technologie jutra, które już niebawem mogą zrewolucjonizować rynek. Samochód najpierw sam zaparkuje, później opuści garaż i podjedzie po nas pod wejście do sklepu. A to wszystko dzięki aplikacji na smartfonie

Audi zmienia politykę stylistyczną

„Trendy w elektronice przyszłej dekady" - to motto przyświeca prezentacji Audi na targach Consumer Electronics Show (CES), odbywających się od 8 do 11 stycznia 2013 r. w Las Vegas. Na najważniejszych na świecie targach poświęconych elektronice, niemiecka marka prezentuje najnowsze rozwiązania i technologie jutra. W centrum targowej prezentacji znajduje się projekt połączenia samochodów i otoczenia w jedną sieć, co ułatwi mobilną komunikację, a w przyszłości umożliwi wdrożenie tzw. jazdy pilotowanej. Audi prognozuje, że będzie ona możliwa jeszcze w tym dziesięcioleciu.

Niemiecka marka, jako pierwsza ze wszystkich producentów branży motoryzacyjnej, otrzymała zgodę na testowanie na publicznych drogach Nevady samochodu, który do jazdy nie potrzebuje kierowcy. I to właśnie w tym systemie pokłada się największe nadzieje.

>>> Ile trzeba zapłacić za używane Audi? <<<

Audi - zresztą niejedyne - już poczyniło pierwsze kroki w tym kierunku. Mowa o Audi Connect, który umożliwia kierowcy korzystanie w samochodzie ze zindywidualizowanych usług online - począwszy od nawigacji przy pomocy grafik Google Earth i Google Maps Street View, poprzez informacje o ruchu drogowym online, aż po portale społecznościowe Facebook i Twitter. To dzięki połączeniu z internetem już w tym dziesięcioleciu możemy spodziewać się aplikacji, które umożliwią wydawanie poleceń autu przy pomocy smartfona. Jeden ruch palcem, a samochód sam zaparkuje, a nawet odbierze nas spod drzwi sklepu.

Więcej o:
Komentarze (6)
Wydaj polecenie smartfonem, a Audi samo wyjedzie z garażu
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Bungo

  Oceniono 6 razy 4

  Owszem, ten wynalazek zrewolucjonizuje rynek złodziei samochodów.

 • Gość: RPWL

  Oceniono 3 razy 1

  Podjedzie.

  No chyba, że się zawiesi ;-)

 • Gość: red

  Oceniono 3 razy 1

  Po drodze rozjeżdżając dziecko i kota sąsiada... :]

 • Gość: cowboy

  Oceniono 2 razy 0

  Dostali pozwolenie w Nevadzie ,bo tam prawie nikt nie mieszka .

 • blue911

  Oceniono 1 raz -1

  Eeee, co tam Audi. W FSO juz podobno wymyslili auto, ktore bez korby samo zapala silnik. Sluchy chodza,ze miejscowi inzynierowie wynalezli I opatentowali.....rozrusznik! Jaka frajda: juz nie musze w deszcz, z dziewczyna czekajaca w srodku wychodzic na ulice I krecic korba zeby zapalil.

 • Gość: 4

  Oceniono 2 razy -2

  Dajcie sobie już szansa z reklamowaniem iSzajsu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX