Chodzi o bezpieczeństwo czy pieniądze?

Jak wynika z naszej sondy, zdecydowana większość polskich kierowców uważa, że o pieniądze. Ich zdaniem, zarządcy mobilnych fotoradarów powinni jasno przyznać, że to sposób na łatwe podreperowanie budżetu

Mobilne fotoradary mają tylu zwolenników, co przeciwników. Ich skuteczności nikt nie kwestionuj, kłopot jedynie w tym, że zarówno Ministerstwo Infrastruktury jak i Generalna Inspekcja Transportu Drogowego, traktują je jak maszynki do zarabiania pieniędzy. Oczywiście pod pretekstem poprawy bezpieczeństwa.

W naszej sondzie zadaliśmy proste pytanie: czy wolałbyś, żeby Ministerstwo Finansów i GITD uczciwie postawiły sprawę i przyznały, że mobilne fotoradary to sposób na spore wpływy do budżetu?

Miażdżąca większość naszych czytelników uznała, że tak. Zamiast opowiadać o walce z piratami na drogach, może więc, warto powiedzieć, że rząd poluje na dodatkowe wpływy do budżetu. W tym roku z mandatów ma uzbierać 1,6 mld zł. W ubiegłym, zapisanej w budżecie kwoty (1,2 mld) nie udało się zebrać.

Więcej o:
Komentarze (4)
Chodzi o bezpieczeństwo czy pieniądze?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: xyz

  Oceniono 10 razy 6

  kompletna bzdura. statystyki się poprawiły przez oddanie nowych dróg. nikt sobie nie zadał trudu sprawdzenie o ile procent spadla liczba wypadków np na odcinku wawa -konin,gdzie obecnie mamy autostradę. z kilkuset wypadków.rocznie -wielu ciężkich /tranzyt tir/ - liczba zredukował się do kilkunastu. podobnie jest na odcinku nowy tomysl- swiecko.
  tak właśnie się poprawia statstyki. fotoradary i ściąganie kasy ma z bezpieczeństwem niewiele wspólnego...

 • Gość: DWB

  Oceniono 15 razy -3

  Tak najlepiej znieśmy ograniczenia prędkości bo swoje nieudacznictwo Polak potrafi tylko w jeden sposób wytłumaczyć. Są przepisy ruchu drogowego to je przestrzegaj a nie płaczesz ,że fotoradar. Wyobraźcie sobie sytuację ,że przy każdym domu stoi policjant i pilnuje waszego dorobku ciekawe ilu by się odważyło protestować ,że tak nie można to uwłacza godności złodzieja!!! Albo częste sytuacje z eteru gdzie dziennikarzyny ogłaszają "uważajcie dzisiaj tu itu jest fotoradar". To tak jakby w nocy w radiu słuchać uwaga złodzieje tu i tu będą patrole policji uważajcie jak kradniecie !!! Przecież to jest obłęd żyjemy w takim |Państwie jakim je stworzyliśmy i pretensje o wyciąganie pieniędzy od "biednego społeczeństwa" są tyulko porykiwaniem nieodpowiedzialnych ludzi ,którzy za wszystko winią Państwo. To jest moje zdanie i tyle. A prawa trzeba przestrzegać.Szanujcie kraj , w którym żyjemy !!!

 • Gość: b.

  Oceniono 7 razy -3

  Wniosek z ankiety w stylu tych z Top Gear. "Kto w studiu uważa że...?A kto uważa inaczej..? Dziękuję. Tym samym oznacza to ,że 90 % brytyjskiego społeczeństwa...."Na moto tak samo- zagłosowało 1000 osób i 'zdecydowana większość polskich kierowców'. :)

 • Gość: ns

  Oceniono 10 razy -4

  Niby zewszad slychac narzekania ale jednak statystyki wyraznie podaja poprawe bezpieczenstwa. Wiec fotoradary chyba dzialaja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX