Najbezpieczniejsze w USA

Amerykańska agencja IIHS ogłosiła listę najbezpieczniejszych samochodów sprzedawanych na rynku USA

Nie ma co się oszukiwać, współczesne samochody są tak bezpieczne, jak jeszcze nigdy dotąd. To, na co jeszcze 20, 30 lat temu nikt nie zwracał uwagi, dziś jest bacznie obserwowane przez opinię publiczną. Producenci wiedzą, że nie mogą pozwolić sobie na wpadki i konstruują samochody zapewniające w odpowiednich warunkach wysoki poziom bezpieczeństwa. IIHS (Insurance Institute for Highway Safety) ogłosiła listę najbezpieczniejszych samochodów sprzedawanych na rynku amerykańskim (Top Safety Pick). Jest ich... aż 117. Czy można wyłowić spośród nich te, które wyróżniają się z tego tłumu? Tak, gdyż 13 aut wyróżniono oceną Top Safety Pick+, czyli przyznano im coś w rodzaju piątki z plusem.

Niezniszczalne Volvo 850 | WideoNiezniszczalne Volvo 850 | Wideo

Acura TL
Chrysler 200
Dodge Avenger
Ford Fusion
Honda Accord
Honda Accord Coupe
Kia Optima
Nissan Altima 2013
Subaru Legacy
Subaru Outback
Suzuki Kizashi
Volkswagen Passat
Volvo S60

>>> Honda Accord - japoński sedan już od 1,5 tys. zł <<<

Więcej o:
Komentarze (23)
Najbezpieczniejsze w USA
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: krajan.

  Oceniono 22 razy 8

  Och ,co sie stalo z niemieckimi brykami premium tak zachwalanymi a tu kaszanka (VW Passat to wersja amerykanska).

 • Gość: krajan.

  Oceniono 20 razy 6

  Nie ma,bo oblaly test razem z niemieckimi premium.

 • Gość: przemekthor

  Oceniono 4 razy 4

  Ja bym jednak nie chciał mieć dzwona w żadnym z tych z listy. Szczególnie w USA. Szczególnie z pierwszym lepszym tamtejszym pickupem.

 • Gość: surabai

  Oceniono 1 raz 1

  Mój jest na liście :)

 • Gość: Kb

  Oceniono 3 razy 1

  Rzetelna lista, szczególnie biorąc pod uwagę obecność takich "poteg" w dziedzinie bezpieczeństwa jak Chrysler i Dodge.....

 • Gość: BOJ

  Oceniono 19 razy -5

  Ja zawsze powtarzam EURO NCAP to tylko jedna wielka ściema i marketing. VW Passat CC czy którekolwiek z Ołdi, 7 gwiazdek by chcieli, to zobaczcie co jak je oceniono i sami zobaczcie na IIHS. Bezpieczeństwo żadne. A najlepszy przykład miałem u siebie koło domu. Starszy już, coś tak koniec beczki czy jego następca Merc i nowe Ołdi A6. Z Merca dwoje starszych osób otworzyło drzwi i wyszło, z Ołdi strażacy musieli wycinać zakleszczonych. To już daje do myślenia. Poprzedni model Volvo S60, czołówka z nową renówką Laguną, w Volvo tylko podrapani w Lagunie trupy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX