Qoros na sportowo

Pod koniec przyszłego roku na drogi wyjedzie pierwszy model nowej, izraelsko-chińskiej marki Qoros. Chodzi o kompaktowego sedana, który zadebiutuje podczas salonu samochodowego w Genewie. Nieco wcześniej, firma pochwali się prototypem sportowego modelu

Chińskie podróbki - tandeta czy okazja?

Auto zostanie zaprezentowane w styczniu, w czasie dorocznych targów w Detroit. Za wygląd koncepcyjnego sportowca odpowiada młody projektant z Coventry - Jamie Barrett. Prototyp ma być zwiastunem języka stylistycznego, wykorzystywanego w przyszłych modelach nowej marki.

Na zdjęciach i wizualizacjach możemy podziwiać muskularne coupe z dwiema parami drzwi. Układ ten przywodzi na myśl rozwiązanie znane chociażby z Mazdy RX-8. Sportowy Qoros posiada też wyraźnie zaznaczony grill oraz ostro nakreślone reflektory, za sprawą których może kojarzyć się z Audi R8. Uwagę zwraca również ostro ucięty tył, napompowane nadkola oraz łagodnie opadająca linia dachu.

Jeśli Waszym zdaniem auto wygląda bardzo obiecująco, mamy złą wiadomość. Jego żywot zakończy się najprawdopodobniej na fazie prototypu. Na poprawę nastroju możemy za to powiedzieć, że to nie ostatni model zaprojektowany dla Qorosa przez Barretta.

Więcej o: