Ford Figo - zalotna Fiesta

Jak wyglądałaby poprzednia generacja Fiesty, gdyby Ford wciąż ją produkował? Cóż, produkcja wciąż trwa, a auto wygląda tak
2013 Ford FigoFord Figo - galeria

Ford Figo (Indie, RPA), zwana też Ikon (Meksyk) to pomysł Forda na zaoferowanie taniego modelu na rynkach wschodzących. Auto bazuje na Fieście poprzedniej generacji, która w Europie była oferowana w latach 2002-2008. Samochód, po czterech latach po zniknięciu z naszych salonów przeszedł kolejną kurację odmładzającą. Przód Figo przypomina model Ka, z tyłu zaproponowano nowe lampy. Jedynie profil auta zdradza jego korzenie.

Pod maską pracują różne silniki, w zależności od rynku. W Indiach Ford Figo ma mały silnik benzynowy 1.2 Duratec, a w opcji oferowany jest Diesel 1.4 Duratorq. W RPA gama silników jest podobna, ale benzyniak ma większą pojemność (1.4). W Meksyku wyboru nie ma, Ikon napędzany jest jedynie "dużym" motorem 1.6 Duratec.

Poprzednia Fiesta nie grzeszyła urodą, ale może Ford powinien pomyśleć o tanim aucie, które mogłoby zagrozić Dacii Sandero - jak myślicie? Zapraszamy do udziału w sondażu.


ZOBACZ TAKŻE:

Prawie nowa Fiesta

Gymkhana 5 - Ken Block znów szaleje | Wideo

Ford Fiesta - ogłoszenia

Czy stara Fiesta powinna być oferowana w Polsce?
Więcej o:
Komentarze (3)
Ford Figo - zalotna Fiesta
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: FORD OK

  Oceniono 4 razy 2

  jezeli miałby konkurowac z dacią sandero wole forda

 • Gość: asd(R)

  Oceniono 2 razy 0

  Panie MArcienie Ford nie posiada silnika 1.2 Duratec - silnik ten jest oznaczany jako 1.25 (mała różnica ale jednak)
  Co do modelu Figo jest on dostepny od kilku łądnych lat w Indiach. Dodatkowo jest jeszcze dostępna wersja sedan która nazywa się Classic.

 • Gość: ds4

  Oceniono 5 razy -3

  Typowy pokraczny i bezpłciowy ford.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX