Opel zbuduje Adama OPC?

Opel Adam ma rywalizować między innymi z Fiatem 500. Włoski retromaluch występuje w sportowej odmianie z dopiskiem Abarth. Krążą plotki, że w odpowiedzi Niemcy rozważają produkcję fabrycznie podkręconego Adama OPC
Opel zbuduje Adama OPC? Opel Adam ma rywalizować między innymi z Fiatem 500 Krążą plotki, że w odpowiedzi na sportową wersję Fiata 500, Opel rozważa produkcję fabrycznie podkręconego Adama OPC Włoski retromaluch występuje w sportowej odmianie z dopiskiem Abarth. Krążą plotki, że w odpowiedzi Niemcy rozważają produkcję fabrycznie podkręconego Adama OPC. Pod maskę małego sportowca mógłby trafić turbodoładowany benzyniak znany z Corsy OPC. Silnik ten ma 1,6 litra pojemności i rozwija moc 192 koni mechanicznych oraz 230 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dieter Metz (główny inżynier Opla) powiedział, że konstrukcja Adama jest w stanie "udźwignąć" taki potencjał. Oczywiście auto otrzymałoby też sportowe zawieszenie, bardziej agresywny pakiet aerodynamiczny, a styliści przygotowaliby dla niego unikalne, bardziej pikantne wnętrze. Czy Adam z dopiskiem OPC rzeczywiście ma szanse trafić do produkcji seryjnej? Ponoć ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta. Wiadomo natomiast, że w momencie rynkowej premiery modny maluch Opla będzie oferowany z trzema silnikami benzynowymi do wyboru: 70-konnym 1.2 oraz jednostką 1.4 w wersji 87- i 100-konnej. Wszystkie one będą współpracować z pięciostopniową, ręczną skrzynią biegów. W rozmowie z Piston Heads Dieter Metz zapowiedział, że w przyszłości Adam otrzyma również nowy, trzycylindrowy, turbodoładowany silnik o pojemności 1 litra. Dostępne będą dwa warianty tej jednostki: jedna o mocy powyżej, druga poniżej 100 KM.

Fabryczni tunerzy | OPC

Pod maskę małego sportowca mógłby trafić turbodoładowany benzyniak znany z Corsy OPC. Silnik ten ma 1,6 litra pojemności i rozwija moc 192 koni mechanicznych oraz 230 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dieter Metz (główny inżynier Opla) powiedział, że konstrukcja Adama jest w stanie "udźwignąć" taki potencjał. Oczywiście auto otrzymałoby też sportowe zawieszenie, bardziej agresywny pakiet aerodynamiczny, a styliści przygotowaliby dla niego unikalne, bardziej pikantne wnętrze.

Corsa OPC z małym przebiegiem

Czy Adam z dopiskiem OPC rzeczywiście ma szanse trafić do produkcji seryjnej? Ponoć ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta. Wiadomo natomiast, że w momencie rynkowej premiery modny maluch Opla będzie oferowany z trzema silnikami benzynowymi do wyboru: 70-konnym 1.2 oraz jednostką 1.4 w wersji 87- i 100-konnej. Wszystkie one będą współpracować z pięciostopniową, ręczną skrzynią biegów.

W rozmowie z Piston Heads Dieter Metz zapowiedział, że w przyszłości Adam otrzyma również nowy, trzycylindrowy, turbodoładowany silnik o pojemności 1 litra. Dostępne będą dwa warianty tej jednostki: jedna o mocy powyżej, druga poniżej 100 KM.

 

ZOBACZ TAKŻE:

Opel buduje trzy nowe rodziny silników

Mokka - miejski crossover Opla

Opel Astra Sedan - pierwsze oficjalne zdjęcia

Więcej o:
Komentarze (5)
Opel zbuduje Adama OPC?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: stanczyk

  Oceniono 1 raz 1

  ... prawie 200 KM w takim malenstwie ?!? .. b.dobry pomysl ..
  Mini-Muscle Adam OPC :)

 • Gość: Turbo

  Oceniono 1 raz 1

  Jeżeli to fakt, że nie ma automatu to slabo, bo dla wielu kobiet to jedna z ważniejszych dodatkowych opcji wyposażenia. Tym bardziej w autku miejskim, gdzie się lewarkiem w korkach i sprzeglem żągluje dużo. Szkoda

 • Gość: gregor

  0

  Czyli będzie jeszcze droższy a co za tym idzie jeszcze mniej ludzi go kupi podobnie jak jest z Astrą OPC która miał rozgromić Golfa GTI i Scirocco ale jakos narazie nie może sobie z nimi poradzić

 • momk

  0

  Dziwne czasy nastały... można kupić wersję słabą albo za mocną. Zdecydowanie u większości producentów brakuje wariantów pośrednich. Jedynie Fiat 500 ma wersje normalne: 69, 100, 135KM nie licząc limitowanej. i tyle wystarczy.
  Ford - Fosus ST ma dziś prawie tyle mocy co poprzedni RS i po co?! tylko po to bo konkurencja zrobiła coś mocniejszego to my musimy pokazać że da się jeszcze więcej.

 • Gość: klasyk

  Oceniono 7 razy -3

  Adam Opel powinien był poprzestać na produkcji maszyn do szycia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX