DMC Aventador LP900 Molto Veloce - oszukaniec

Szwajcarska firma DMC podjęła się tuningu samochodu, który modyfikacji nie wymaga. Lamborghini Aventador jest stylistycznym majstersztykiem, przez co jakakolwiek próba poprawienia jego wyglądu musi się skończyć tragedią. Oto przykład

Koniec prawdziwych sportowych aut? Nawet Lamborghini się ugięło

LP700-4 to nazwa nieprzypadkowa. Liczba 700 to informacja o mocy silnika. Cyfra 4 oznacza napęd na cztery koła. Skąd zatem pomysł na nazwanie 700-kilku-konnej wersji Lambo mianem LP900? Nie wiadomo, bo Aventador od DMC tak mocnym silnikiem nie dysponuje. Przejdźmy jednak do tego, co wiadomo.

O gustach się nie dyskutuje, a DMC Aventador jaki jest, każdy widzi. Jednak trudno nie wspomnieć o wyglądzie szwajcarskiego Lambo. Dlaczego? Bo patrząc na niego, trudno nie zadać pytania, po co w ogóle tuningować Aventadora. Pomarańczowe obręcze kół o kształcie niepasującym do włoskiej piękności, skrzydło, które sprawia wrażenie, jakby potrafiło przy większej prędkości oderwać auto od asfaltu, i tylny zderzak stylizowany na gigantyczną końcówkę układu wydechowego - to nie wygląda dobrze. I na tym poprzestańmy.

Tuning zwykle ma na celu m.in. obniżenie masy. Ten od DMC ją zwiększa, bo poszczególne elementy pakietu aerodynamicznego swoje ważą (np. wspomniany spojler - 11 kg, listwy progowe - 5 kg, dyfuzor - 15,5 kg). Z dodatkowymi kilogramami idą w parze dodatkowe konie mechaniczne. Ile dokładnie? Tego nie wiadomo. Pewne jest jednak to, że przeprowadzone modyfikacje (np. zmieniony układ wydechowy i elektronika sterująca silnikiem) nie pozwalają na rozwinięcie 900 KM. Cena pakietu? Ponad 40 tys. euro.

ZOBACZ TAKŻE:

Nie wyjeżdżaj. Lamborghini Aventadora kupisz w Polsce za...

RENM Aventador LE-C - Byk spuszczony ze smyczy

Lamborghini Aventador vs Porsche 911 | Wideo

Więcej o:
Komentarze (31)
DMC Aventador LP900 Molto Veloce - oszukaniec
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: q

  Oceniono 41 razy 29

  Piotr Kozłowski -- Lecz się tyle CI powiem, opisuj lepiej samochody Twojego pokroju jak Avensis, Mazda 6 czy Mondeo.

 • Gość: Mirek

  Oceniono 11 razy 11

  DMC to firma niemiecka a nie szwajcarska.

  Samochód, którego zdjęcia przedstawiono to model DMC Aventador z pakietem aerodynamicznym Molto Veloce a nie LP900.

  Poszczególne elementy pakietu są wykonane z włókien węglowych. Każdy ma swoją masę, lecz są one lżejsze aniżeli pakiety, które zastępują. Błędem jest sumowanie mas.

  Na stronie internetowej htttp://www.dmc.ag firma nie pisze o pakiecie rozbudowy silnika LP900. Jest on jednak opisywany przez niektóre forma internetowe, z detalami zmian konstrukcyjnych, sugerując moc od 885 do 900 koni. Zakładam, ze jest on na etapie testowania.

  Autor wie, ze dzwoni, ale nie jest pewien, w którym kościele. Przed publikacją warto spędzić przynajmniej 5 minut na zebraniu danych i analizie.

 • 159tbi

  Oceniono 10 razy 8

  Panie Piotr K. skoro Pan twierdzisz, ze o gustach sie nie dyskutuje to po coz Pan klecisz takie rzeczy???

 • czytelnikkk

  Oceniono 13 razy 7

  a co kogo boli że ktoś che wydać dodatkowe 40 ths € na tuning auta koło którego i tak większość z nas nawet nie stania a napewno już że nie usiądzie w takim,

 • kszafraniec

  Oceniono 6 razy 6

  ??Pewne jest jednak to, że przeprowadzone modyfikacje (np. zmieniony układ wydechowy i elektronika sterująca silnikiem) nie pozwalają na rozwinięcie 900 KM. Cena pakietu? Ponad 40 tys. euro.???

  Koszt modyfikacji to 125000€, bo sama modyfiacja silnika to 80000€,
  Auto osiąga 900KM

  Usuń artykuł, bo to pełna kompromitacja.

  Najzabawniejsze są masy w kg przytoczone w artykule. Producent je podał, bo... chwali się, że obniżył wagę dzięki nim:). Wymienił oryginalne elementy na elementy z włókna węglowego. Spojler o masie 11kg. Czy ktoś wie ile waży spojler w supersportowym aucie?

 • Gość: DoDe

  Oceniono 8 razy 4

  Hej Piotr Kozłowski, to nie jest prywatny blog...
  Poki coś zaczniesz pisać to udokumentuj się. Przeczytaj tutaj na temat tego auta i jego mocy: http://www.lambocars.com/aventador/dmc_lp900_molto_veloce_aventador.html
  Wątpię że coś zrozumiesz bo na pewno nie znasz angielski.
  Dla tych co czytają ten artykuł nie bierzcie pod uwagę ten artykuł. Bardziej wygląda mi to na zazdrość nie posiadania tego auta.

  Pozdrawiam!

 • Gość: misio zdzisio

  Oceniono 3 razy 3

  kolejny "artykuł", kolejne wtopy :)

  "DMC calls this car the LP900 Molto Veloce, and you've guessed it, that 900 stands for the power output after DMC takes apart the engine and rebuids it with new overhead throttle valves per cylinder row, "

  a z tymi felgami to ocb, bo nie rozumiem? jakeś to, aŁtorze, doszedł to wniosku, że nie pasują?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX