Otwarto odcinek A4 koło Rzeszowa

W poniedziałek otwarty został pierwszy odcinek podkarpackiej autostrady A4. Jednocześnie ruch został puszczony także na kawałku S19. Jakie są dalsze plany na ten rok?
Mamy najbardziej zakorkowane miasto w EuropieMamy najbardziej zakorkowane miasto w Europie

Kiedy pojedziemy autostradą A4 do granicy z Ukrainą? Teoretycznie do 2015 roku. O ile nie będzie opóźnień. W poniedziałek o godz. 17 otwarto pierwszy odcinek autostrady A4 i drogi ekspresowej S19 w woj. Podkarpackim. Łącznie 15,2 km.

Do ruchu oddane zostały: 6,9-kilometrowy odcinek autostrady A4 Rzeszów Centralny - Rzeszów Wschodni oraz 8,3-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S19 Stobierna - Rzeszów Wschód.

>>> Kup popularne auto i mknij po nowych autostradach <<<

Podkarpacka inwestycja jest kolejnym projektem, do powstania którego GDDKiA wykorzystała środki unijne. Obie inwestycje bowiem (A4 i S19) współfinansowane były przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

225 km jeszcze w tym roku

Obecnie kierowcy mogą korzystać w Polsce z 2126,6 km dróg szybkiego ruchu: 1224,2 km autostrad i 902,2 km dróg ekspresowych.

Istniejąca sieć drogowa powiększy się jeszcze w bieżącym roku o 225,2 km nowych dróg szybkiego ruchu, do końca którego GDDKiA planuje oddać ponad 75 km autostrady A1 Kowal-Stryków oraz 150 km dróg ekspresowych:

- S8 Wrocław-Syców;
- S8 Piotrków Trybunalski - Rawa Mazowiecka;
- S8 Rawa Mazowiecka - gr. woj. łódzkiego;
- S8 - ekspresowa obwodnica Zambrowa i Wiśniewa;
- S11 Budowa Zachodniej Obwodnicy Poznania (Etap IIa) Złotkowo-Rokietnica.


ZOBACZ TAKŻE:

Drogowcy oddali kolejne 20 km A2

Nie masz OC? Dostaniesz 3 tys. zł kary

Więcej o: