Gliwice produkują kolejne auto

W gliwickiej fabryce General Motors w poniedziałek oficjalnie ruszyła produkcja Opla Astry IV w odmianie sedan

Opel Astra sedan | Galeria

To już druga odmiana Astry, której produkcja ruszyła w tym roku w Gliwicach. Wcześniej z taśm polskiej fabryki zaczęły zjeżdżać najbardziej drapieżne odmiany tego modelu Opla oznaczone literami OPC. Fabryka w Gliwicach nadal pozostanie jedyną fabryką GM, która będzie produkować trzy- i czterodrzwiową Astrę.

Astra sedan mierzy 465,8 cm długości, 181,4 cm szerokości i 147,6 cm wysokości, a rozstaw osi to 268,5 cm. Po otwarciu tylnej klapy klienci będą mieć do dyspozycji bagażnik o pojemności 460 litrów. Nie jest to może rekord w segmencie (Ford Focus oferuje 470 litrów, a Renault Fluence aż 530 litrów), ale i nie najgorszy wynik wśród kompaktowych sedanów (Chevrolet Cruze - 450 l, Mazda3 - 430 l).

Na początku, auto będzie można zamówić z jednym z siedmiu silników. Do wyboru będą cztery jednostki benzynowe (od 100 do 180 KM) i trzy diesle (od 95 do 130 kM). Na początku przyszłego roku w gamie pojawi się nowy, czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1,6 litra, należący do nowej rodziny SIDI Ecotec.

Pierwsze egzemplarze Astry sedan powinny zagościć w polskich salonach jeszcze we wrześniu.

ZOBACZ TAKŻE:

Opel Astra OPC - test | Pierwsza jazda

Opel Astra OPC | Wideo i cena

Opel Astra II - warto kupić używanego Opla?

Więcej o:
Komentarze (16)
Gliwice produkują kolejne auto
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Richard

  Oceniono 17 razy 15

  Reasumując Astra sedan jest całkiem ładna, ma znośne rozwiązania techniczne i jest produkowana w Polsce, tylko jedynym problemem będzie niestety zbyt wysoka cena, gdyby nie to być może kupiłbym to auto.

 • smrodek71

  Oceniono 6 razy 6

  a w gazeta.pl ruszyła masowa zmiana tytułów pseudo artykułów..... BĘDZIE HIT

  kliknij kliknij - pochwalimy się reklamodawcom......

 • Gość: pixima

  Oceniono 5 razy 5

  Nie przepadam za sedanami i myslalem ze wyjdzie jakis potwor z tego Opla. Ale jest calakiem, calkiem taka mniejsza wersja Insigni

 • dealer.krokodyla

  Oceniono 2 razy 2

  coś jej dupa za mocno zwisa

 • americanmoto

  Oceniono 2 razy 2

  ładny samochód, trzeba przyznać, choć tył wygląda nie mal idento ja w insigni....

 • Gość: BMW

  Oceniono 11 razy 1

  Ach te tytuły. Spodziewałem się newsu o nowym aucie a nie o Astrze z doklejoną dupą. Rzeczywiście nowe auto...

 • Gość: zxxz

  Oceniono 6 razy 0

  Nic ciekawego. Prawie wszystko pójdzie na eksport, bo Astra II i III nie były specjalnie popularne u nas jako sedan.

 • Gość: olek

  Oceniono 8 razy -2

  HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,HIT,

 • Gość: Jezus Koni

  Oceniono 14 razy -4

  Polska jest siódmym producentem łożysk kulkowych na świecie - wyprzedzamy pod tym względem takie potęgi jak RPA i Honduras - dlatego też GM zdecydował się na produkcję Astry właśnie u nas.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX