Nissan NV200 chce podbić Londyn

Nissan NV200 jest już oficjalną taksówką Nowego Jorku. Teraz ma chrapkę na Londyn i ogromne szanse, by podbić brytyjską stolicę. A jest o co walczyć, bo każdego dnia londyńskie taksówki przewożą 300 tys. pasażerów
Steve McNamara, sekretarz generalny Stowarzyszenia Licencjonowanych Taksówkarzy, powiedział: Już teraz Nissan ma bardzo mocną pozycję na londyńskim rynku taksówek - 2.7-litrowy diesel, montowany w niektórych wcześniejszych taksówkach, był jednym z najlepszych silników, jakie trafiły do aut tego typu. Z tego, co zobaczyłem w NV200 London Taxi wynika, że model ten spełnia wszystkie wymagania. Ważne, że wygląda jak taksówka, jest wygodny, łatwo się do niego wsiada i wysiada, no i jest niezawodny. Jeżeli zużycie paliwa okaże się zgodne z obietnicami, to będzie to wielki przebój rynkowy.

Nissan NV200 - test | Za kierownicą

Przy rozstrzyganiu przetargu na londyńskie taksówki najważniejszymi czynnikami są: przestronność wnętrza, udogodnienia dla niepełnosprawnych, koszta eksploatacji, a także (i przede wszystkim) poziom emisji szkodliwych substancji. NV200 London Taxi emituje zdecydowaniem mniej CO2 w porównaniu z obecnymi taksówkami i tym samym wpisuje się w ogłoszoną przez burmistrza Borisa Johnsona strategię, mającą zapewnić mieszkańcom Londynu czyste powietrze. Co więcej, przewiduje się też, że w brytyjskiej stolicy zostanie poddany próbom całkowicie elektryczny model e-NV200.

Pod względem przestrzeni też jest znacznie lepiej niż w obecnych taksówkach. NV200 pomieści pięcioro pasażerów. Taksówka Nissana została również przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Kolejnym argumentem przemawiającym za wyborem tego modelu Nissana jest jego silnik. Oszczędne 1.5 dCi (110 KM) spala 5,3 litra na 100 kilometrów w cyklu mieszanym. To znacznie mniej niż najoszczędniejsza taksówka TX4, dla której zużycie paliwa w cyklu mieszanym wynosi 8 litrów na 100 km.

ZOBACZ TAKŻE:

Genialne auto miejskie z 2002 roku można mieć za 8 tys. zł

Nowy Nissan Pathfinder | Galeria

Nissan Juke-R będzie produkowany!

Więcej o:
Komentarze (5)
Nissan NV200 chce podbić Londyn
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: ghkgk

  Oceniono 2 razy 2

  w polsce widziałem tylko dwie (już częściej widuje nissana GT-R) ale fajnie sobie odbijają na taksiarzach!!! najpierw hameryka teraz londyn dużo się im tego sprzeda!!!

 • fakej

  Oceniono 5 razy 1

  110 koni na taką lodówę? To chyba moc pompy do wspomagania hydrauliki układu kierowniczego.
  Czy teraz będzie na ofertę: "Dam 30 fumciaków więcej, ale muszę zdążyć na lotnisko" złotówa odpowie: "OK, już stawiam spinakera"?

 • liczbynieklamia

  0

  "emituje zdecydowaniem mniej CO2 w porównaniu z obecnymi taksówkami i tym samym wpisuje się w ogłoszoną przez burmistrza Borisa Johnsona strategię, mającą zapewnić mieszkańcom Londynu czyste powietrze"

  Czyste powietrze to nie powietrze bez CO2, tylko powietrze bez sadzy, tlenków azotu i temu podobnych świństw. Dlatego jeśli komuś zależy na czystym powietrzu, to diesel jest najgłupszym wyborem.

  Sam samochód może być bardzo praktyczną taksówką, aczkolwiek trochę obawiałbym się tego, że jest jednak dość wąski i w 3 osoby na tylnej kanapie będzie ciasno. W każdym razie mam nadzieję, że w końcu i w Polsce taksówkami będą samochody projektowane jako taksówki, a nie zwykłe osobówki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX