"Fani czterech kółek" - głosuj na polskie!

Mike Brewer i Edd China z "Fanów czterech kółek" polują na ukryte skarby: wyszukują zajechane klasyczne samochody i zmieniają je w zgrabne, lśniące motoryzacyjne piękności. W programie emitowanym na Discovery Channel znalazła się polska perełka - Fiat 125p

W programie organizowany jest konkurs, którego zwycięzca otrzyma 5 tys. funtów na remont swojego samochodu. Dokonają go specjaliści z "Fanów czterech kółek". Wyłoniono już finałową piątkę. Teraz zwycięzcę wybiorą internauci. Mamy swojego faworyta. Nie znamy właściciela auta, nikt nas nie zachęcał do namowy do głosowania właśnie na ten samochód. Po prostu promujemy to, co polskie, a ponadto urzekła nas historia samochodu. Właściciel streszcza ją tak:

Długo zastanawiałem się, czy zgłosić naszego fiata do konkursu. Za namową rodziny i przyjaciół- zdecydowaliśmy wspólnie spróbować szczęścia :) w konkursie. Powody decyzji są dwa: 1. Konkurs jest w polskiej edycji, więc pomyślałem, że fajnie byłoby gdyby wybrano samochód produkcji polskiej. 2.Jest to samochód, który od początku " swoich narodzin" praktycznie był użytkowany przez jedną osobę prawie 40 lat, a w 2010 roku został przekazany z ojca na syna aby został w rodzinie- W TYM ROKU OBCHODZILIŚMY JEGO 41 URODZINY :) Jak na swoje lata jest w stanie dobrym, lecz drobny lifting jak każdemu by się przydał. Moi rodzice kupili go 24 marca 1971 roku. Długo czekali na ten specyficzny, wymarzony kolor. Tym samochodem jako dzieci zwiedziliśmy z rodzicami całą Polskę, Niemcy i oczywiście zaliczyliśmy wspaniałe wczasy w Bułgarii :) Ja i moje siostry oraz znajomi byliśmy wiezieni tym fiatem do ślubu, a i dziś znajomi mojego syna chętnie chcą korzystać z tej formy atrakcji :) Cóż... Nie wystarczy miejsca na opisanie wspomnień z nim związanych... Myślę, że kiedyś przekażę go mojemu synowi. Pozdrawiam wielbicieli tej marki i czytających tą historię :)

Zachęcamy gorąco do oddawania głosów na polską perełkę. Więcej informacji o konkursie i wszystkich samochodach walczących w finale o zwycięstwo znajdziecie TUTAJ.

ZOBACZ TAKŻE:

Kupuj póki nie jest zbyt drogo. Fiat 125p - ogłoszenia

Polskie prototypy z okresu PRL

40 lat Małego Fiata

Więcej o:
Komentarze (12)
"Fani czterech kółek" - głosuj na polskie!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • noel24

  Oceniono 13 razy 13

  Dziadek miał takiego, brudny pomarańcz. Woził nad jezioro w lecie i na grzyby na jesieni.

 • Gość: blabla

  Oceniono 7 razy 5

  Fajowy ten Fiat. Ale czy taki polski? Wyprodukowany w Polsce, pewne przeróbki w konstrukcji żeby dostosować do PRL. Maszynka włoska w polskim wydaniu. Syrenka była w 100% polska. Mimo wszystko sentyment jest. Mojego kolegi ojciec miał fiaciora z 1980r. w wersji eksportowej, później go odkupił, po zdaniu prawka 1 samochód. Ale się fajnie jeździło.

 • cezar61

  Oceniono 9 razy 3

  To włoski samochód - Fiat.

 • Gość: Radar

  Oceniono 2 razy 2

  Już dawno głosowałem na tego kredensa :) Ale miło że zachęcacie

 • Gość: hmmm

  Oceniono 3 razy 1

  Też głosowałem na kredensa, ale nie wydaje wam się, że reklamowanie tylko samego kanta to robienie koło pióra pozostałej czwórce?

 • przemekthor

  Oceniono 3 razy 1

  Jakby ten fiacior był na wąskim wlocie, to bym się zastanowił.

 • don_sobolev

  Oceniono 1 raz 1

  głos oddany

  Don Sobole

 • Gość: WYPRZEDAJĄ WSZYSTKO

  0

  W FSO MIAŁEM PRAKTYKI ! CHODZIŁEM DO SAMOCHODÓWKI NA HOŻEJ! SKŁADALIŚMY NA LINII DUŻE FIATY , OCZYWIŚCIE CZYNNOŚCI BYŁY PROSTE TYPU PRZYKRĘCENIE TYLNEJ LAMPY ! SILNIKI ZE SKRZYNIAMI I BARDZIEJ ODPOWIEDZIALNE CZYNNOŚCI WYKONYWALI PRACOWNICY ! ALE JAK TE SAMOCHODY MIAŁY NIE MIEĆ USTEREK JAK DO MONTAŻU BYLI ZTRUDNIANI UCZNIOWIE,WIĘŹNIOWIE,OHP I TP ! NIESTETY WALCOWA Z KOLESZKAMI PRZYTULIŁA OD DEWELOPERA GRAJCARKI POD STOŁEM I SZKOŁĘ PRZEPĘDZONO NA UL.SZCZESLIWICKĄ !

 • Gość: maro

  0

  Miałem 125p. Zrobiłem na nim 250 tys.km. Bez remontu. Pod koniec potrzebował prawie tyle samo paliwa i oleju na każde 100 km. Rdzewiał potężnie. Ale był super.
  Od tamtego czasu zmieniłem kilka aut różnych marek, ale kiedy widzę "fiaciora" robi mi się gorąco.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX