Polski salon Ferrari na szczycie

Salon Ferrari w Warszawie drugi rok z rzędu został wyróżniony przez włoską markę za świetne wyniki sprzedażowe. Już w pierwszej połowie lutego sprzedano transzę aut przeznaczoną na cały 2012 rok. To jednak nie wszystko
Salon Ferrari w Warszawie
Rekordowa sprzedaż Ferrari

Według niepotwierdzonych informacji w ubiegłym roku Ferrari Warszawa sprzedało 20 samochodów, które zarejestrowano w Polsce i dwa razy tyle za granicą. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku wynik będzie jeszcze lepszy, bo popyt na auta z najwyższej półki rośnie. Obecnie trwają rozmowy o przyznanie kolejnych aut warszawskiemu salonowi.

Ilość sprzedawanych samochodów idzie w parze z jakością (o ile jakość rozumiemy jako poziom wyposażenia). Ferrari Warszawa drugi rok z rzędu zdobyło nagrodę za sprzedaż najlepiej wyposażonych aut wśród wszystkich salonów Ferrari na świecie. Innymi słowy samochody Ferrari sprzedawane w stołecznym salonie osiągają najwyższą średnią cenę.

Wśród innych przedstawicieli klasy superluksusowej również Bentley cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Choć sprzedaż na poziomie 15 aut w 2011 roku może wydawać się niewielka, to oznacza podwojenie sprzedaży aut brytyjskiej marki w Polsce. Nieznane są wyniki sprzedażowe Rolls-Royce'a, który zwyczajnie ich nie ujawnia. Jedyne, co udało się ustalić to fakt, że Phantom i Ghost cieszą się podobnym zainteresowaniem.

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Znakomita kolekcja Ferrari na sprzedaż - GALERIA

Ferrari FF rozprostowuje kości - WIDEO

Ferrari - ogłoszenia

Więcej o: