Kia Track'ster - buldog

Piotr Kozłowski
10.02.2012 11:15
A A A Drukuj
Kia Track'ster Kia Track'ster, fot. Kia
  • Kia Track'ster
  • Kia Track'ster
  • Kia Track'ster
  • Kia Track'ster
  • Kia Track'ster
  • Kia Track'ster
Kia ujawniła pierwsze oficjalne zdjęcia koncepcyjnego modelu Track'ster. Założeniem projektantów było upodobnienie go do... buldoga. Czy to zapowiedź trzydrzwiowej odmiany Kii Soul?
Kia Cee'd
Nowa Kia Cee'd

Tego na razie nie wiadomo, ale pewne jest, że nowy koncept bazuje na wspomnianym modelu koreańskiej marki. Jest jednak od niego niższy, krótszy i szerszy. Wszystko po to, by przypominał buldoga. Tak, właśnie tę uroczą i wbrew pozorom groźną rasę psa miał przypominać Track'ster. Czy samochód może wyglądać jak pies? Biorąc pod uwagę film "Głupi i głupszy" trudno temu zaprzeczyć, ale projektanci Kii nie zdecydowali się przywdziać swego najnowszego konceptu w futro. Mimo to proporcje mogą przywodzić na myśl krótkonożnego buldoga.

Trzydrzwiowe nadwozie pomieści jedynie dwie osoby. Futurystyczna stylistyka karoserii ma swoją kontynuację również we wnętrzu. Sercem buldoga jest dwulitrowy silnik o mocy 250 KM, sprzężony z sześciobiegową skrzynią manualną, przenoszącą moc na wszystkie koła. A propos kół - wkomponowano w nie 19-calowe felgi, za którymi znalazły się wydajniejsze (w porównaniu z Soulem) hamulce.

Kia nie ujawniła osiągów Track'stera. Ze wstępnych doniesień wynika, że Koreańczycy na razie nie mają w planach przekształcenia konceptu w auto produkcyjne. Trzydrzwiowy Soul w najbliższym czasie nie pojawi się w ofercie Kii. Jak będzie później? Nie wiadomo.

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Kia Rio sedan od 40 990 zł

Kia Optima od 82 900 zł

Samochody: ogłoszenia

Podziel się

Dodaj swój komentarz:
Autor:
Login / Pseudonim: Hasło:
Komentuj pod pseudonimem jako Gość lub zaloguj się
| Załóż konto
Komentarz:
2011, 32 999 PLN
2012, 46 190 PLN
2001, 34 000 PLN
2012, 48 690 PLN