Odmłodzony Land Cruiser V8

Marcin Lewandowski
28.12.2011 13:39
A A A
Toyota Land Cruiser V8

Toyota Land Cruiser V8 (fot. Toyota | Toyota Land Cruiser)

Produkowana od czterech lat Toyota Land Cruiser V8 doczekała się zasłużonego faceliftingu. Nowa wersja najpierw pojawi się w Japonii, później dotrze też do najbardziej niedostępnych zakątków świata
Toyota Land Cruiser 200Luksusowy Land Cruiser? Nie w Australii

Japonia nie jest najważniejszym rynkiem zbytu dla modelu Land Cruiser V8, ale jako rynek rodzimy cieszy się szczególnymi względami. Toyota poddając ten model kuracji odmładzającej zaprezentuje ją najpierw właśnie w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Zmiany z zewnątrz objęły przedni zderzak, w którym lampy przeciwmgielne zamknięte zostały w kwadratowych otworach odseparowanych od wlotu powietrza. Naszym zdaniem nie poprawiło to wyglądu auta. Inny "look" zafundowano też lampom zespolonym. Z przodu pojawiły się światła LED do jazdy dziennej, tylne mają teraz okrągłe pomarańczowe kierunkowskazy.

Ciekawym posunięciem jest zastosowanie stopni bocznych, które wyglądają jakby były zintegrowane z nadwoziem. Wygląda to całkiem przyzwoicie, ale rodzi pytanie jak auto będzie się prezentować, gdy właściciel zechce je zdemontować. Zmiany zewnętrzne wieńczy nowy zestaw obręczy w rozmiarach od 18 do 20 cali.

Wewnątrz trudno będzie znaleźć różnice. Nowy jest jedynie centralny wyświetlacz, który jest teraz większy. Kierowca ma też do dyspozycji zoptymalizowane systemy Multi-Terrain Select i Craw Control.

Póki co nie wiadomo kiedy odnowiony Land Cruiser trafi do salonów poza Japonią, ale debiutu należy się spodziewać w pierwszym kwartale 2012 roku.

Marcin Lewandowski


ZOBACZ TAKŻE:

TEST: Toyota Land Cruiser V8 - Rączy mastodont

60 lat napędu 4x4 w samochodach Toyota

Toyota Land Cruiser - ogłoszenia

Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Jak reagujesz na rowerzystów jeżdżących po drogach?

  • 38%

    Traktuję ich jak pełnoprawnych użytkowników dróg (558)

  • 36%

    Uprzykrzam im życie. Moim zdaniem nie powinni mieć prawa do wjazdu na drogi, po których jeżdżą samochody i motocykle (522)

  • 26%

    Omijam szerokim łukiem (371)

Liczba oddanych głosów: 1451

true; (d.head || d.body || d.firstChild).appendChild(e); })(); } catch(e) {}