Rallycross: Gronholm planuje start w Słomczynie!

Jak donosi portugalski Autosport, Marcus Gronholm umieścił polską rundę Mistrzostw Europy w Rallycrossie (MERC) na torze w Słomczynie w swoim kalendarzu startów.W tym roku dwukrotny mistrz świata ...
Jak donosi portugalski Autosport, Marcus Gronholm umieścił polską rundę Mistrzostw Europy w Rallycrossie (MERC) na torze w Słomczynie w swoim kalendarzu startów.

W tym roku dwukrotny mistrz świata zamienił Forda Focusa WRC na 600-konną Fiestę i ma zamiar powalczyć z rywalamizderzak w zderzak, bezpośrednio na torze. W grę wchodzi pięć występów (kalendarz MERC liczy 11 rund).

Sezon ruszył w ubiegły weekend w Portugalii, ale Gronholm zacznie jeździć dopiero od szwedzkiej rundy w lipcu, następnie wystartuje w Belgii, Holandii, Czechach i sezon zakończy przedostatnią rundą MERC w Polsce (13-14 września, Tor Słomczyn).

Andreas Ekiksson, kierowca i szef rallycrossowego zespołu Ford Team RS nie zaliczy rundy w Lousadzie do najbardziej udanych. Fiesta, bliźniacza do tej zbudowanej dla Gronholma, odmówiła posłuszeństwa dwukrotnie, dając w dwóch biegach finałowych 5. i 10. miejsce.


Więcej o: