Ruszył Rajd Mille Miglia, 2. runda mistrzostw Europy

Włoch Tobia Cavallini jadący Peugeotem 207 S2000 wygrał 4,5-kilometrowy prolog Rajdu Mille Miglia - drugiej rundy mistrzostw Europy. Faworyci zajęli dalsze lokaty, a polskie załogi uplasowały ...

Włoch Tobia Cavallini jadący Peugeotem 207 S2000 wygrał 4,5-kilometrowy prolog Rajdu Mille Miglia - drugiej rundy mistrzostw Europy. Faworyci zajęli dalsze lokaty, a polskie załogi uplasowały się pod koniec drugiej dziesiątki. Michał Sołowow i Maciek Baran również jadący Peugeotem 207 S2000 zajęli 19. pozycję tracąc 6 sekund do zwycięzcy. Załoga Cersanit Rally Team była najlepsza z załóg zagranicznych. Trzy dziesiąte sekundy wolniejsza była druga polska załoga, Tomasz Czopik z Łukaszem Wrońskim jadący Mitsubishi Lancerem Evo IX. Odcinek na Autodromo di Franciacorta rozgrywał się w strugach padającego deszczu. Zawodnicy startowali od końca. Najgorsze warunki mieli kierowcy z pierwszej dwudziestki. Na pierwszym odcinku specjalnym nie pojawił się fabryczny kierowca Abartha, Fin Anton Alen. Faworyt cyklu IRC pokonał tylko rampę startową. Prolog był jedynie przygrywką przed prawdziwymi odcinkami specjalnymi, które wiją się na górskich serpentynach. Na piątek zaplanowano siedem odcinków specjalnych, a na sobotę sześć.