Qbeak | autko idealne?

Duńczycy zbudowali idealne miniautko o napędzie elektrycznym. Mimo wymiarów niewiele większych od Smarta, Qbeak może przewieść nawet 6 osób
Triggo, czyli polski sposób na korkiTriggo, czyli polski sposób na korki

Odważna stylistyka to coś, na co w małych autkach miejskich można sobie pozwolić. Może poniekąd dlatego, że nikt ich do końca poważnie nie traktuje. Taki jest właśnie Qbeak, nowy samochodzik elektryczny z Danii.

>>> Sprawdź używane Volvo <<<

Konstruktorzy Qbeaka z pewnością nie zgodzą się z twierdzeniem, że ich dzieło jest tylko na wpół serio. Na długości 3 m zmieścili pokaźne wnętrze, które m.in. sporej szerokości auta wynoszącej 1,75 m może pomieścić trzy fotele w jednym rzędzie. Kierownica umieszczona jest centralnie z przodu, przez co odpada konieczność dostosowywania konstrukcji do ruchu lewostronnego. Z tyłu też zmieszczą się trzy fotele, chociaż dostęp do nich nie jest już tak idealny. Miejsca z przodu łatwo zająć, nawet na ciasnym parkingu, gdyż drzwi są odsuwane.

W razie potrzeby pięć foteli dla pasażerów może ustąpić miejsca przestrzeni ładunkowej zamieniając Qbeaka w miniciężarówkę. O napęd dbają dwa silniki elektryczne, które jak na wielkość auta są zadziwiająco mocne. Ich łączna moc to aż 95 KM, która wystarczy by rozpędzić autko nawet z kompletem pasażerów do 120 km/h. Na koniec zasięg: 300 km.

Czyż ECOmove Qbeak nie wydaje się idealny?

 


ZOBACZ TAKŻE:

BMW - ogłoszenia

Stoisz w korku, gaś silnik

Lamborghini Aventador będzie bardziej "eko"

Więcej o: