Stoisz w korku, gaś silnik

Burmistrz Londynu chce, aby samochody stojące w korku obowiązkowo gasiły silniki. Kto się nie dostosuje, może dostać mandat
Honda CR-ZTOP 10 | Najmniej przydatne patenty

Systemy Start/Stop są już mocno rozpowszechnione w nowych modelach samochodów. Można je znaleźć zarówno w malutkim Fiacie 500, jak i sportowym Porsche 911. Na przeszkodzie nie stoją już ani silniki Diesla, ani automatyczne skrzynie biegów. Przy obecnym trendzie można założyć, że jeszcze w tej dekadzie system gaszący silnik na postoju zagości w niemal wszystkich oferowanych na rynku samochodach.

>>> Za ile można kupić Priusa? <<<

Korzyści są spore, zwłaszcza dla zatłoczonych miast borykających się za smogiem. Badania przeprowadzone przez Energy Saving Trust pokazały, że gdyby wszyscy kierowcy jeżdżący po Londynie stojąc w korku gasili silnik na minutę, to w skali roku do atmosfery wyemitowałyby o 100 mln g CO2 mniej. Te dane zrobiły na burmistrzu Londynu takie wrażenie, że postanowił nie czekać aż wszystkie auta będą wyposażone w Start/Stop i już teraz zachęcać do wyłączania silnika, gdy jego praca nie jest potrzebna.

Wszystko jest w porządku dopóki stosuje się metodę marchewki. Niestety niektóre dzielnice Londynu mają możliwość używania także kija, poprzez karanie kierowców mandatami w wysokości 80 funtów (ponad 400 zł) za zbyt długie ociąganie się z wyłączeniem silnika w korku.


ZOBACZ TAKŻE:

Toyota Aygo - ogłoszenia

Ford Focus - 147 KM z trzech cylindrów

Lamborghini Aventador będzie bardziej "eko"

Więcej o:
Komentarze (1)
Stoisz w korku, gaś silnik
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: Arecky

    0

    A o ile wzrosnie koszt naprawy takiego smochodu - turbina (smarowanie) , diesel (filtr DPF), jak jest wylaczony silnik to nie pracuje klimatyzacja/ogrzewanie . Producenci samochodow maja wszystko w du..e. Oni montuja te wszystkie ustrojstwa a my za nie placimy, jesli cokolwiek sie zepsuje to oczywiscie wina uzytkownika. a tak swoja droga to ciekawe ile kosztuja te wszystkie wynalazki - z pewnoscia aby je wyprodukowac wytwarzamy wiecej CO2 niz pozniej dzieku nim zaoszczedzimy. Ten caly swiat robi sie popier........

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX