Skoda Green E Line rozpoczyna testy

Skoda w porozumieniu z czeską spółką energetyczną CEZ rozpoczyna testy elektrycznej Octavii Green E Line

Dwa modele pierwszych całkowicie elektrycznych samochodów marki Skoda, zostaną poddane testom przez przedsiębiorstwo energetyczne. Projekt ten pozwoli na ocenienie przydatności napędu elektrycznego podczas codziennego użytkowania pojazdów.

>>> Skoda Octavia z drugiej ręki - niezawodna i popularna <<<

ČEZ to idealny partner do przetestowania naszych nowych, ekologicznych modeli. Tak bliska współpraca z firmą energetyczną jest istotna w rozwoju transportu elektrycznego. Przedsięwzięcie to przyniesie wiele cennych danych dotyczących jazdy i procesu ładowania samochodów elektrycznych w życiu codziennym - mówi Petr Kristl, szef Rozwoju Elektryczności Mobilnej w firmie Skoda
Skoda Rapid w całej okazałości | GaleriaSkoda Rapid w całej okazałości | Galeria

Skoda Octavia Green Line E to model oparty na standardowej Octavii Combi. Jej elektryczny silnik oferuje moc 115 KM i moment obrotowy 270 Nm, co przekłada się na przyspieszenie od 0 do 100 km/h poniżej 12 s. Prędkość maksymalna samochodu jest ograniczona do 135 km/h. Energia elektryczna magazynowana jest w akumulatorach litowo-jonowych składających się ze 180 ogniw. Umieszczono je nad tylną osią, pod tylną kanapą oraz w tunelu środkowym. Zasięg w pełni elektrycznej Octavii to 150 km na jednym naładowaniu. Informacje o zasięgu wyświetlane są na desce rozdzielczej.

>>> Skoda Fabia z drugiej ręki - poręczne auto do miasta <<<

Dwa modele Skoda Octavia Green E Line eksploatowane będą głównie w ruchu miejskim w Pradze. Test przewiduje także krótkie podróże służbowe poza granice stolicy. Żeby usprawnić korzystanie z samochodów, ČEZ wybuduje kilka punktów ładowania samochodów elektrycznych w okolicach Mlada Boleslav.


ZOBACZ TAKŻE:

Skoda wyprodukowała 1,5 mln Octavii

Skoda Rapid "na żywo" | Wideo

Skoda - ogłoszenia

Więcej o: