Przejadą A4 40 km/h. To protest przeciwko cenom benzyny

W sobotę kierowcy szykują kolejny protest przeciwko cenom benzyny. W naszym regionie chcą utrudnić ruch m.in. na autostradzie A4, poruszając się między Gliwicami i Katowicami z prędkością 40 km/h.

Protest będzie odbywał się w całej Polsce, a jednym z jego elementów będzie zablokowanie autostrady A4. W naszym regionie kierowcy umówili się o godz. 12 na parkingu gliwickiego Auchan obok autostrady. Na autostradę chcą wyruszyć o godz. 13.35 i utrudnić ruch jadąc na odcinku od Gliwic do Katowic i z powrotem z prędkością 40 km/h wyprzedzając się tylko co jakiś czas z prędkością 50 km/h.

Kierowcy na facebookowym profilu "Stop wysokim cenom paliw w Polsce" skrzyknęli się też w innych miastach. W Zabrzu chcą zablokować drogę nr 88 (zbiórka na parkingu przy M1) , a w Katowicach przejechać przez rondo z prędkością 30 km/h i ruszyć w stronę Silesia City Center. Blokowana będzie także DK-1 i S-1. Kierowcy wyruszą z parkingu Tesco w Tychach i z prędkością 40 km/h pojadą do Dąbrowy Górniczej.

To już kolejna akcja kierowców, którzy protestują przeciwko podwyżkom cen paliw spowodowanym wywołanym ostatnio przez wzrost akcyzy. W poniedziałek blokowali stacje benzynowe tankując paliwo za grosze.

jm, Gazeta.pl Katowice

Więcej o: