Korki w Gliwicach? Sprawdź w domu zanim wyjedziesz

To możliwe dzięki internetowej aplikacji, którą na swojej internetowej witrynie umieścił gliwicki Zarząd Dróg Miejskich. Na razie kierowcy mogą zobaczyć jakie natężenie ruchu jest ul. Pszczyńskiej i Rybnickiej, które są dwoma głównymi wjazdami do miast od strony autostrady A4.
Dane pochodzą z zamontowanego w ubiegłym roku systemu wideodetekcji, który zlicza przejeżdżające samochody. W formie graficznej widzą je od kilku dni internauci na witrynie ZDM (www.zdm.gliwice.pl). Natężenie ruchu obrazuje odpowiedni kolor. Kiedy kolor jest czerwony wtedy kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na drodze. Dodatkowo na wykresie można sprawdzić natężenie ruchu na czterech skrzyżowaniach.

- To na razie wersja testowa, ale już spotkała się ogromnym zainteresowaniem kierowców. Ludzie do nas piszą i dzwonią, pytając kiedy dodamy kolejne ulice. To będzie możliwe jeszcze w tym roku, kiedy systemem detekcji zostaną objęte kolejne ulice. Wtedy też aplikacja będzie miała formę mapy, na której ulice będą podświetlone odpowiednim kolorem w zależności od natężenia ruchu - mówi Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzeczniczka ZDM.

Więcej o: