Tysiąc tirów może wjechać do Torunia

Toruńscy drogowcy wydali do tej pory około tysiąca zezwoleń na wjazd tirów do naszego miasta.
Przypomnijmy, że zakaz wjazdu do grodu Kopernika samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 18 ton obowiązuje od 2 stycznia. Najcięższe auta nie mogą podróżować po Toruniu w godz. 6-9 i 13-19.

Zakaz nie obowiązuje jednak wszystkich kierowców. Do miasta poza wyznaczonymi godzinami mogą wjeżdżać ciężkie auta z zezwoleniem Miejskiego Zarządu Dróg. Kierowcy mogą dostać specjalny glejt jednorazowo lub na cały rok.

Dokumenty są wydawane przede wszystkim tirom dostarczającym codzienną prasę, artykuły spożywcze, paliwa, gazy, przesyłki pocztowe i kurierskie, materiały budowlane niezbędne do realizacji miejskich inwestycji oraz odbierającym produkty z firm niemających magazynów poza miastem. Na specjalne traktowanie mogą też liczyć właściciele toruńskich przedsiębiorstw transportowych.

- Do tej pory wydaliśmy około tysiąc zezwoleń - mówi Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg. - Uruchomiliśmy też wraz z toruńską policją specjalny program komputerowy. Kierowców z zezwoleniem wprowadzamy do systemu, a mundurowi, gdy mają jakieś wątpliwości co do zezwolenia, mogą sprawdzić w bazie jego legalność.

Drogowcy podkreślają, że w ich siedzibie nie ma kolejek, a zezwolenia wydawane są na bieżąco. Zmalała też liczba kierowców telefonujących z pytaniami dotyczącymi glejtów.

Więcej o: