BMW zapowiada rewolucję w ładowaniu

BMW zapowiada rewolucję w ładowaniu akumulatorów samochodów elektrycznych. Cały proces ma zostać skrócony do kilku minut

Weiland Bruch, dyrektor do spraw komunikacji BMW, zapowiada nową metodę ładowania akumulatorów. Chociaż nie padły jeszcze żadne konkrety, ujawniono rąbka tajemnicy. Nowa metoda szybkiego ładowania będzie oparta na prądzie stałym, a nie zmiennym. Ma to znacząco skrócić czas ładowania, nawet do kilku minut.

Dziś stacje szybkiego ładowania pozwalają naładować akumulatory typowego samochodu elektrycznego (o zasięgu ok. 160 km) w około 30 minut. To i tak trwa dłużej, niż typowa wizyta na stacji benzynowej, a częstotliwość ładowania jest trzykrotnie większa. Skrócenie czasu ładowania do kilku minut byłoby prawdziwym przełomem.


ZOBACZ TAKŻE:

Sukces BMW i3 oraz i8

Sukces BMW i3 oraz i8

Więcej o:
Komentarze (4)
BMW zapowiada rewolucję w ładowaniu
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: VV

  Oceniono 14 razy 6

  Cudów nie ma - trzeba dowalić natężeniem prądu ładowania. A to szybko wykończy te akumulatory.

 • stiopagnomkin

  Oceniono 1 raz -1

  mówi się "uchylić rąbka tajemnicy"

 • Gość: Sztig

  Oceniono 6 razy -2

  @smrodek71
  Problemem nie jest trwałość, tylko opłacalność.
  "Nasza" technologia spokojnie pozwala na wyprodukowanie dobrych, trwałych baterii, zarówno do smartphone jak i samochodów elektrycznych.
  Jednak nie jest to opłacalne, bo jakiś tam producent zarobi na zamienniku do twojego telefonu.
  Oczywiście z samochodami jest troszkę inaczej, jednak spokojnie możemy wyprodukować baterię która to wytrzyma bez "większego problemu"
  Popatrzmy na baterię Priusa, nie licząc uszkodzeń w skutek wypadków itd, nawet w najstarszych egzemplarzach jakoś się trzymają ;)

 • smrodek71

  Oceniono 6 razy -2

  mi bateria w najnowszych smartfonach pada po pół roku do 9 miesięcy... jakoś nie chce mi się wierzyć,że w samochodach te baterie są jakieś kompletnie inne i wyjątkowe. to znaczy,że żeby mieć ich pełną wydajność to trzeba je wymieniać co rok? chyba dość kosztowna sprawa, śmiem wątpić czy nie większa niż tankowanie benzyny/diesla/gazu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX