Toyota Auris w cenie Yarisa? Segment wyżej za tę samą cenę

redakcja
15.04.2019 15:52
Auris kończy swoją rynkową karierę - jego miejsce zajmuje Corolla. Nie zmienia to faktu, że ulubieniec flot, taksówkarzy i klientów indywidualnych, w niektórych wersjach może kosztować tyle, co mniejszy Yaris. Taka oferta może się nie powtórzyć.

Wieloletni bestseller

Pierwsza generacja Aurisa pojawiła się na rynku ponad dekadę temu. Rozsądna wycena w połączeniu z wysoką funkcjonalnością sprawiła, że już chwilę po debiucie auto stało się bestsellerem. Początkowo przedstawiciel segmentu C występował tylko jako hatchback. Druga generacja przyciągała klientów również praktycznym nadwoziem kombi. Kompaktowy samochód na stałe wpisał się w krajobraz polskich dróg.

Długa lista udogodnień

Przyjazne użytkownikowi auto wyróżnia się nieskomplikowaną obsługą pokładowych udogodnień i praktycznym wnętrzem. Zarówno hatchback jak i kombi oferują mnóstwo schowków, uchwytów na napoje, rozmaitych wnęk i duży bagażnik - od 360 do 600 litrów. W rodzinnym wariancie, złożenie asymetrycznej kanapy oznacza powiększenie przestrzeni bagażowej do 1658 litrów. To jeden z najlepszych wyników w segmencie. Ponadto, możemy liczyć na wiele rozwiązań podnoszących komfort codziennej eksploatacji. To między innymi:

- System multimedialny Toyota Touch® 2 z kolorowym ekranem dotykowym o przekątnej 7 cali

- Światła główne w technologii projektorowej

- Tempomat

- Multifunkcyjna kierownica z obsługą systemów multimedialnych

- Układ rozpoznawania znaków drogowych

- Układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia

Średnie zużycie paliwa na poziomie 4 litrów

Dlaczego Aurisa upodobali sobie taksówkarze? Obok przestronnego wnętrza, to zasługa oszczędnych jednostek napędowych. Podstawowy motor to wolnossąca benzyna o pojemności 1.33 litra i mocy 99 KM. Do 100 kilometrów na godzinę rozpędza się w 12,6 sekundy, a potrzebuje przy tym zaskakująco małych ilości paliwa - w cyklu mieszanym wystarczy mu zaledwie 5,5 l/100 km, a w trasie zużycie może wynosić nawet 4,8 litra.

Takiej oferty jeszcze nie było

Specjalna cena Aurisa przed nadejściem Corolli dobiega końca. To sprawia, że kompaktowy samochód można teraz kupić dużo taniej, nawet w cenie mniejszego Yarisa. Oferta obejmuje wszystkie specyfikacje wyposażeniowe i wersje silnikowe. Pełną ofertę sprawdzisz poniżej.

*** Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.