Akcesoria, które zwiększą komfort podczas jazdy - przegląd dla kierowców i pasażerów

Już niedużym kosztem możemy podnieść komfort jazdy zarówno nam jak i pasażerom. Przejrzeliśmy ofertę sklepów internetowych i wybraliśmy dla was kilkanaście akcesoriów, które warto mieć w samochodzie.

Akcesoria do smartfonów

Smartofon niemal każdemu z nas towarzyszy podczas jazdy, kiedy może służyć np. jako nawigacja GPS. Aby w bezpieczny i rozsądny sposób korzystać z telefonu podczas jazdy należy zaopatrzyć się w kilka drobiazgów. Przede wszystkim nie odbierajcie rozmów, jeżeli nie posiadacie podłączonego zestawu głośnomówiącego. Jeżeli jednak korzystacie z telefonu jedynie do wyznaczania trasy i otrzymywania aktualnych danych o korkach czy zmianach na drodze, warto zainwestować w porządny uchwyt na smartfona. Kupując go, zwróćcie uwagę na to, by pasował rozmiarem do waszego telefonu - większość modeli jest uniwersalnych, ale niektóre są dedykowane specjalnym sprzętom. Jeżeli często jesteście w trasie, warto również zainwestować w samochodową ładowarkę do waszego smartfona. 

Akcesoria do smartfonów
Akcesoria do smartfonów (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. pexels.com)

Komfort podczas długiej podróży

Zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów dłuższe podróże bywają bardzo męczące. Przydać się mogą np. maty masujące, albo specjalne poduszki, które zwiększają komfort podczas siedzenia. Specjalna poduszka w kształcie rogala może pomóc pasażerowi się odprężyć i wygodnie usnąć. Jednak podczas długiej podróży warto także pamiętać o przerwach - zarówno tych na rozprostowanie nóg, jak i tych na przekąszenie czegoś. Jeżeli nie lubicie jeść w barach, przydrożnych restauracjach czy na stacjach benzynowych, warto zainwestować w niewielką lodówkę turystyczną.

Komfort podczas długiej podróży
Komfort podczas długiej podróży (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Dla małych pasażerów

Kierowca musi być przede wszystkim skupiony na drodze, jednak pasażem, zwłaszcza tym najmłodszym, można zapewnić rozrywkę, inwestując w dobry sprzęt muzyczny czy samochodowy odtwarzacz wideo. Jeżeli podróżujecie z dziećmi, warto zamontować organizer na ich zabawki inne drobiazgi, dzięki czemu unikniecie raczej dużego bałaganu w aucie. Podróże z dziećmi niestety wiążą się często z zabrudzeniami i plamami, zwłaszcza tapicerki. Jeżeli chcecie uniknąć nerwów i stresu, warto zainwestować w dobry zestaw do czyszczenia tapicerki czy niewielki odkurzacz samochodowy.

Dla małych pasażerów
Dla małych pasażerów (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. Agencja Gazeta)

Więcej akcesoriów do swoich aut znajdziecie poniżej. 

Komentarze (1)
Akcesoria, które zwiększą komfort podczas jazdy - przegląd dla kierowców i pasażerów
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Janusz Czasoń

    Oceniono 7 razy -5

    Dla mnie zdecydowanie najważniejsze w aucie urządzenie to niezawodny rejestrator. Bez tego obecnie ciężko cokolwiek udowodnić, a sytuacji dziwnych i niebezpiecznych całkiem sporo. Osobiście używam Mikavi PQ1 z GPS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX