Serwisujesz samochód w ASO? Sprzedasz drożej!

Sprzedając samochód chcielibyśmy uzyskać jak najwyższą cenę. Dlatego dbamy o to, by odpowiednio się prezentował, pielęgnujemy, robimy przeglądy, robimy najlepsze zdjęcia do ogłoszenia. Ale to nie wystarczy. Nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę z tego, jaki wpływ na cenę używanego auta ma odpowiednie serwisowanie.

Przy wycenie samochodu przed sprzedażą musimy wziąć pod uwagę wiele czynników. Jednym z nich jest udokumentowana historia samochodu, która wbrew pozorom jest bardzo dużą wartością dodaną.

Ludzie zwracają uwagę na serwis

Potwierdzają to wyniki sondażu przeprowadzonego przez portal moto.pl wśród swoich czytelników. Zapytano użytkowników, czy wolą kupić samochód używany z pełną historią serwisową w ASO? Miażdżącą przewagę uzyskała odpowiedź "tak", zdobywając 64 procent głosów użytkowników. Z kolei 17 procent głosujących odpowiedziało, że kupują tylko nowe samochody.

Co najciekawsze - kompletny brak zainteresowania tematem wyraziło tylko 16% respondentów.

ASO kojarzy się z jakością

Oczywiście liczy się także stan auta, jego rocznik i wyposażenie, przebieg, oraz wiele innych czynników. Jednak regularne wpisy w książeczce serwisowej, które można potwierdzić u najbliższego dealera, mogą sprawić, że potencjalny kupujący szybko przekona się do naszej oferty. Serwisowanie auta w ASO jest postrzegane pozytywnie - sugeruje kupującemu, że nie szukaliśmy najtańszych rozwiązań, które z pewnością nie idą w parze z jakością.

Z czego to wynika? Nowe samochody, szczególnie z segmentu premium, wymagają traktowania przez odpowiednio przeszkolonych mechaników dysponujących dedykowanym sprzętem do serwisowania i napraw. Nieautoryzowany warsztat może nie poradzić sobie z bardziej skomplikowanymi problemami lub używając przestarzałych technologii wręcz dodatkowo uszkodzić samochód.

fot. Materiały Partnerafot. Materiały Partnera

Korzyści nie tylko przy sprzedaży

Korzystając z usług ASO zawsze mamy pewność, że podczas serwisów i napraw używane są tam wyłącznie oryginalne części, które zapewniają odpowiednią trwałość. Ponadto korzystając z regularnych przeglądów u najbliższego dealera, możemy liczyć, że nawet po upływie gwarancji usterka zostanie usunięta na bardzo korzystnych warunkach. Odwiedzając autoryzowany serwis regularnie możemy liczyć na darmowe usuwanie usterek w ramach akcji serwisowych, które często nie są nagłaśniane w mediach.

Kolejną kwestią, która jest związana z koniecznością odwiedzania ASO jest utrzymanie gwarancji na samochód oraz jego podzespoły. Cena sprzedawanego samochodu, który jest jeszcze na gwarancji będzie z pewnością sporo wyższa niż pojazdu, który nie jest nią objęty.

Opłaca się?

Bardzo często koszty serwisowania w ASO nie wychodzą dużo drożej niż w prywatnych warsztatach, gdy porównamy wszystkie koszty. Warto zapytać lokalnego dealera o oferty specjalne, które często mają stałą cenę niezależnie od modelu.

Dla przykładu BMW proponuje swoim klientom posiadającym modele 118d, 320d oraz 520d serwis olejowy za 749 zł. W ramach tej usługi zostanie wymieniony olej oraz wraz z filtrem, a przy okazji zostaną skasowane komunikaty serwisowe. Z kolei serwis hamulcowy polegający na wymianie przednich klocków wraz czujnikiem oraz czyszczenie hamulców i kasowanie komunikatów serwisowych kosztuje 849 zł w przypadku najmniejszego modelu 118d. W modelach 320d i 520d ta czynność serwisowa kosztuje niewiele więcej, bo 999 zł.

fot. Materiały Partnerafot. Materiały Partnera

Wiesz, za co płacisz

W cenie obu usług znajduje się robocizna oraz materiały, tak więc nie zostaniemy zaskoczeni wyższą kwotą przy odbiorze auta. Jeżeli w trakcie wymiany zostaną wykryte jakieś dodatkowe usterki, klient zostaje o nich poinformowany i decyduje o ich naprawie. Doradca serwisowy wytłumaczy każdą wątpliwość, a w razie potrzeby klient ma możliwość zgłoszenia chęci przyglądania się pracy serwisanta.

Nieautoryzowane warsztaty kuszą niższymi cenami, ale serwisowanie auta w ASO powinno się traktować jako inwestycję. Inwestycję, która zwróci się solidnością napraw i ceną, za jakie odsprzedacie auto.

Komentarze (4)
Serwisujesz samochód w ASO? Sprzedasz drożej!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Ulises

  0

  Serwisuje od lat w Auto Serwis Wadowicka i nie mogę złego słowa powiedziec, wszystko wymieniane i naprawiane profesjonalnie, do tego kam przeglądy i wymianę opon darmowe.

 • Gość: pampinos

  0

  Dla mnie na przykład aso = jakość. Też swojego forda serwisuję tylko w serwisie autoryzowanym, od samego początku jego posiadania. Teraz ostatnio robiłem nawet u nich inspekcję samochodu, taką po zimie. Nie wyniosło mnie to więcej niż 49 złotych, cenowo są bardzo dobrzy. Jeśli chodzi o jakość obsługi to także nie mam nic do zarzucenia.

 • Gość: markol

  0

  Serwisuję w ASO Forda, ale o sprzedaży jeszcze nie myślę. Auto dobrze się sprawuje, a w ASO obsługa jest na wyższym poziomie i niekoniecznie przekłada się to na wyższe ceny.

 • diabelskipomiot

  0

  Mi już kiedyś w focusie klocki w prywatnym warsztacie spie..., mimo że najprostsza rzecz. Teraz wymieniałem w aso i wcale drożej nie wyszło.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX