Motor Show Poznań 2013| Polski debiut Wiesmanna

Te piękne sportowe samochody znaliśmy głównie ze zdjęć. Teraz, po raz pierwszy można je zobaczyć w Polsce, na Targach Poznań Motor Show

Samochody z innej bajki | Wiesmann

Firma Wiesmann została założona w 1985 roku i początkowo była znana z produkcji hardtopów dedykowanych różnym kabrioletom. Ta gałąź nadal istnieje, ale Wiesmann stał się znany za sprawą swoich samochodów. Pierwszy opuścił fabrykę w 1993 roku. Technicznie wykorzystywał podzespoły BMW i ten związek pozostał do dziś.

Model coupe GT MF5, który można oglądać na stoisku przygotowanym wspólnie przez Wiesmanna i nasz portal, zadebiutował w 2009, a Roadster MF5 w 2010 roku. Pod maską pracuje silnik V8 4.4 (S63) znany m.in. z BMW X6M. Rozwija moc 555 KM. Stosunkowo niewielka masa (1405 kg) uzyskana dzięki przestrzennej ramie aluminiowej i nadwoziu z włókna szklanego wysokiej jakości, w połączeniu z mocnym silnikiem  gwarantuje znakomite osiągi. Czas potrzebny na rozpędzenie auta do 100 km/h to ledwie 3,9 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 311 km/h. Co ciekawe wszystkie modele mają opcję "na gorsze drogi" polegającą na zwiększeniu prześwitu.

Wiesmann nie lekceważy klientów zdecydowanych na ich używany egzemplarz. Jest to możliwe m.in. dzięki wysokiej jakości produkowanych przez firmę samochodów. Nawet egzemplarze z początku produkcji po niezbędnym przeglądzie nadają się w pełni do dalszej eksploatacji. Tak więc w siedzibie zawsze można znaleźć przynajmniej kilka sztuk w doskonałej kondycji. Auta można oczywiście dostosować do własnych upodobań, np. wymienić fotele na większe, jeśli poprzedni właściciel był sporo szczuplejszy, czy zmienić kolor lakieru, jeśli jego gust był nieco odmienny.

To samo dotyczy nowych samochodów. Kolor nadwozia, odcień tapicerki (dostępnych jest ponad 400!), czy materiały wykończeniowe - wszystko jest do ustalenia. W końcu przy cenie zaczynającej się od ok. 200 tys. euro klient ma prawo być wymagający. Dzięki temu każdy z ok. 150 Wiesmannów opuszczających każdego roku fabrykę jest wyjątkowy.

Więcej o:
Copyright © Agora SA