Barbórka już w sobotę!

108 załóg zgłosiło się do 46 edycji Rajdu Barbórka - wielkiego motoryzacyjnego święta. Na trasie zabraknie zeszłorocznego pogromcy odcinka na ulicy Karowej - Krzysztofa Hołowczyca. Pojawi się za to gwiazda światowego formatu - Tommi Makinen w Subaru Impreza. Kuzaj wystąpi gościnnie - w Lamborghini Gallardo.
Hołek przygotowuje się do startującego niedługo Dakaru. Po tragicznym wypadku w Rajdzie Praskim nie wystartuje Leszek Kuzaj z Craigiem Perrym. Kuzi wystąpi jedynie w pokazie możliwości Lamborghini Gallardo - jest to jedna z wielu atrakcji Barbórki. Kolejną ma być pojedynek niewidomego kierowcy, Bartka Lenartowicza z Maćkiem Wisławskim jako pilotem z Kajetanem Kajetanowiczem.

Pozytywną niespodzianką jest powrót Marcina Turskiego na rajdową trasę. Okrzyknięty jako "Jesus Turas" kierowca, zasiądzie za kierownicą Fiata Grande Punto S2000. Jak zwykle na Barbórce, możemy spodziewać się czołówki polskich kierowców - będą m.in. Michał Sołowow z Maćkiem Baranem, Kajetan Kajetanowicz z Maćkiem Wisławskim, Michał i Grzegorz Bębenkowie, Piotrek Pinchinat, Tomek Kuchar, Tomek Czopik z Łukaszem Wrońskim i Michał Kościuszko z Maćkiem Szczepaniakiem.

Odcinki będą w tych samych miejscach, co zawsze - Bemowo, Cytadela, Żerań i Karowa. Na pierwszy ogień idzie Żerań (start o ósmej rano), impreza na Karowej zaczyna się o 17.30. Nowością są bilety na wszystkie OS-y. Wejście na jeden kosztuje 19 zł (na Karową 29 zł), karnet na wszystkie odcinki - 39 zł. Bardzo drogie są bilety na trybuny na Karowej - kosztują od 139 do 159 zł.

Szczegóły na stronie rajdu - www.rajdbarborka.pl