Volvo też chce być sportowe

Koncepcyjne S60 porzuciło charakterystyczne dla Volvo kształty. Oto pierwsze zdjęcia auta, które zostanie pokazane szerszej publiczności na targach w Detroit w styczniu 2009 roku.
- Gwarantuję, że nowe S60 będzie autem dostarczającym najwięcej sportowych emocji w historii naszej firmy - powiedział Stephen Odell, prezes Volvo Cars. Koncepcyjny S60 pokazuje, jak wyglądać będą nasze auta w przyszłości. Zdjęcia, choć nie ujawniają zbyt wiele, zaostrzają apetyt. Chcemy, aby nasze auta były nie tylko bezpieczne, ale również wyglądały i jeździły dynamicznie. Bryła nadwozia budzi skojarzenia z samochodem dwudrzwiowym. - Zainspirowała nas linia brzegowa Szwecji, z jej klifami i morzem - mówi Odell.

Nowym pomysłem są też mocno zaakcentowane, muskularne linie nadkoli i zachodzące na błotniki przednie lampy. We wnętrzu auta odkryto na razie tylko linię centralnej konsoli, która przypomina wykutą w lodzie falę. - W środku byliśmy jeszcze bardziej odważni, niż na zewnątrz. Chcemy stworzyć prawdziwą wizję przyszłości - dodał Odell. Nowe Volvo S60 do salonów ma trafić w 010 roku.