Musa filmowców - nowa Lancia

Podczas festiwalu filmowego w Wenecji Lancia pokazała Musę po liftingu. Ale ważniejsze jest potwierdzenie przyszłorocznej premiery nowej Delty, która ma rozpocząć rewitalizację włoskiej marki.
Szefowie firmy powiedzieli, że Lancia pracuje nad trzema nowymi modelami. Jeszcze nie podjęto decyzji co do wprowadzenia prototypów do produkcji. Obecnie w ofercie Lancii oprócz Musy znajdują się popularna we Włoszech i niedoceniona w Polsce Ypsilon oraz nieco leciwe: wielkopojemna Phedra i luksusowa Thesis.

Choć Delta ma być przełomowym samochodem, nie będzie nawiązywała do chlubnej rajdowej historii tego modelu. Jak poinformował nas Ayoul Grouvel (dyr. sprzedaży samochodów na Europę), Lancia nie zmienia charakteru i wciąż pozostaje marką luksusową podkreślającą styl, osobowość i gwarantującą komfort. Stąd prezentacja nowej Musy na festiwalu filmowym w Wenecji. Choć trudno zabłysnąć wśród takich gwiazd jak 22-letnia brytyjska aktorka Keira Knightley (bohaterka nowego filmu Joe Wrighta "Pokuta", na zdjęciu), Musa przyciągała wzrok nową chromowaną atrapą oraz tylnymi światłami diodowymi. Ma też odświeżone logo, które nawiązuje do 100-letniej tradycji marki. Odnowiona Lancia oferuje też większy bagażnik (390 w stosunku do 320 l w poprzedniej wersji) i obniżony o 4 cm próg załadunku.

Włoski koncern oprócz Lancii ma jeszcze inne marki: budżetową (Fiat), sportową (Alfa) oraz supersportowe (Maserati, Ferrari).