Hyundai i-Blue - wodorowa przyszłość

Benzyna, ropa czy gaz? W przyszłości wybór nie będzie już tak prosty (i całe szczęście). Niemal wszyscy liczący się producenci pracują obecnie nad alternatywnymi napędami pojazdów. Na zbliżającym się salonie we Frankfurcie zobaczymy efekt prac inżynierów Hyundaia, którzy opracowali koncepcyjny model crossovera i-Blue napędzanego wodorem.
i-Blue został wymyślony w Hyundai's Design & Technical Center, który znajduje się w miejscowości Chiba... w Japonii. Auto korzysta z trzeciej (już!) generacji technologii napędu wodorowego, charakteryzującego się kompaktowymi rozmiarami, które umożliwiły zastosowanie go w samochodzie o stosunkowo niewielkich gabarytach. Wcześniejsze koncepty Hyundaia napędzane wodorem były dotychczas budowane na znacznie większych platformach SUV-ów.

Znalezienie alternatywnego, przyjaznego dla środowiska napędu dla samochodów jest ostatnio dla Koreańczyków priorytetem. W założeniach koncernu jest uruchomienie seryjnej produkcji aut napędzanych wodorem w przeciągu najbliższych 10 lat.