Kierowcę Roku 2011 poznamy w listopadzie

Dziesięć osób powalczy o zwycięstwo w konkursie zorganizowanym w ramach programu defensywnikierowcy.pl - Bezpieczne Auto Firmowe. Kierowcę Roku 2011 poznamy 24 listopada.

Defensywnikierowcy.pl - Bezpieczne Auto Firmowe to ogólnopolski program na rzecz poprawy bezpieczeństwa drogowego, prowadzony od 2008 roku przez wydawnictwo IPM i współorganizowany przez serwis Moto24.tv. Celem programu jest propagowanie idei jazdy defensywnej oraz teoretyczne i praktyczne szkolenie kierowców z jej zasad. Co roku ogłaszany jest konkurs na "Kierowcę Roku programu defensywnikierowcy.pl - Bezpieczne Auto Firmowe". W 2010 roku triumfował Tomasz Wachowiak, starszy specjalista ds. zarządzania flotą samochodową z Gdyni.

Czwarta edycja plebiscytu, tak samo jak poprzednie, została podzielona na dwa etapy. Pierwsza część zmagań zakończyła się 30 września i odbywała się w przestrzeni wirtualnej, na stronie defensywnikierowcy.pl. Warunkiem przystąpienia do konkursu było uzyskanie certyfikatu defensywnego kierowcy, a więc pomyślne ukończenie dostępnego w Internecie e-learningu. Na posiadaczy certyfikatu czekało dodatkowe zadanie.

W tym roku należało sformułować nowe, jedenaste przykazanie defensywnego kierowcy, które uzupełniłoby dziesięć najważniejszych zasad jazdy defensywnej, ujętych w Dekalogu Defensywnego Kierowcy.

Oto lista dziesięciu wyróżnionych osób oraz najciekawsze przykazania:

Robert Domownik, Żyrardów: Zachowaj odstęp!;
Rafał Hampel, Grodzisk Mazowiecki: Bądź kulturalny na drodze!;
Wiktor Horowski, Bełchatów: Regularnie dbaj o stan techniczny pojazdu, szczególnie opony i amortyzatory;
Monika Kędzia, Żagań: Lusterka to twoja dodatkowa para oczu;
Dorota Minkiewicz, Szczecin: Patrz dalej niż na koniec maski własnego auta;
Ewa Molęda, Wałbrzych: Wózek z zakupami to nie wózek inwalidzki - nie parkuj na miejscach dla niepełnosprawnych!;
Karol Półtorak, Kielce: Zobacz więcej i bądź widoczny - włącz światła!;
Krzysztof Sadowski, Warszawa: Nie wyprzedzaj za wszelką cenę - 15 sekund Cię nie zbawi;
Wojciech Sroczyński, Warszawa: Wyluzuj! Uśmiechnij się do tego na pasie obok!;
Robert Szczepański, Krosno: Cierpliwość jest cnotą, również za kierownicą. - Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni przebiegiem tegorocznej edycji konkursu - mówi Mariusz Murzyński, prezes wydawnictwa IPM (Internet Prasa Media),  które stworzyło program defensywnikierowcy.pl - Bezpieczne Auto Firmowe. - W kolejnych edycjach stawiamy coraz wyższe wymagania początkowe uczestnikom, a mimo to frekwencja nie maleje. Świadczy to o rosnącej świadomości i wiedzy kierowców na temat bezpiecznych, defensywnych zachowań na drodze.

Autorzy najciekawszych odpowiedzi awansowali do drugiego, ostatecznego etapu plebiscytu. Finał konkursu o tytuł Kierowcy Roku odbędzie się 24 listopada w Warszawie, w ramach X Ogólnopolskiego Salonu Pojazdów, Produktów Flotowych i Około Flotowych Fleet & Business Day 2011. Organizatorem wydarzenia jest FORUM Press Sp. z o.o., wydawca magazynu "Flota". Honorowym redaktorem naczelnym czasopisma jest Tomasz Kuchar, utytułowany i doświadczony kierowca rajdowy.